KARAYOLLARI 13.BÖLGE MÜDÜRÜ ŞENOL ALTIOK:"ŞİMDİ KESİNTİSİZ ULAŞIM ZAMANI"


KARAYOLLARI 13.BÖLGE MÜDÜRÜ ŞENOL ALTIOK, ANSİAD KAHVALTILI TOPLANTISININ KONUĞU OLDU.

ALTIOK: “KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR İLE KEMER VE BELEK’TEN HAVALİMANINA ULAŞIM ÇOK KISA SÜREDE KESİNTİSİZ SAĞLANACAK”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) kahvaltılı toplantısının konuğu Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok oldu.

Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, ANSİAD Kahvaltılı toplantısına katıldı.2016 yılı Antalya karayolları yatırımları başlığında konuşan Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya Batı Çevre yolunda köprülü kavşak çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kalan kesimlerdeki imar problemlerinin çözülmesi durumunda, projenin 2017 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. Altıok, yapımı devam eden ve planlanan köprülü kavşaklar aracılığıyla turistik bölgelerden havalimanına ulaşımın çok kısa sürede kesintisiz sağlanacağını kaydetti.

Antalya Akra Barut Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, Etüt Proje ve Çevre Baş Mühendisi Ayhan Bacak, ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve ANSİAD üyesi iş insanları katıldı. Antalya yol yapım çalışmaları hakkında bilgi veren Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, toplam uzunluğu 50 Kilometre olan kuzey çevre yolu projesinde Organize Sanayi-Serik Yolu arasındaki 37 Kilometrelik kesiminin ihale sözleşmesini yeni imzaladıklarını belirterek, Termesos – Organize Sanayi Kavşağı arasının proje çalışmalarının tamamlanma aşamasında olduğunu bildirdi.

Toplam uzunluğu 100 kilometre olan Antalya-Kemer-Tekirova-Finike yolunun 3 adet çift tüp tünel ile birlikte hizmet verdiğini anlatan Altıok, Kemer 2 Köprülü Kavşağının yapımının tamamlandığını, kalan bölümde ise Phasilis Tüneli ile birlikte yapım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, tek yol olarak hizmet vermekte olan Kumluca’ ya kadar 30 kilometrelik kesim için ihale sürecinin devam ettiğini söyledi.

Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya çevresindeki mevcut devlet yollarında Kemer ve Belek istikametindeki turistik tesislerden havalimanı ulaşımının kesintisiz olarak sağlanabilmesi için köprülü kavşaklar yapıldığını ve yeni köprülü kavşak yapımının planlandığını söyledi. Altıok, köprülü kavşaklar ile turistik tesislerden havalimanına ulaşımın çok kısa sürede sağlanacağını dile getirdi.

Altıok, Alanya Çevre Yolunun önceki yıllarda projesi hazırlanan ancak 2015 yılında karayolları Hasbahçe-Kargıcak arasında mevcut yerleşim yerlerinin içinden ve deniz kenarından giden yolun kuzeyinden geçen bu güzergahın 2016 yılında bölge müdürlüğü tarafından ihalesinin yapılacağını bildirdi.

Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, bir iş insanının “Yollar neden sürekli kullanılamıyor? Sürekli tadilat var” sorusunu “ Aslında bu soruya bir ekonomistin yanıt vermesi lazım. Ciddi bir yatırım harcamamız var. Fakat bu tür yatırımlar ölü yatırımlardır. Yani direkt karşılığını alamıyoruz. Eskiden paramız yoktu. Şimdi imkanlarımız arttı. Projeleri artık daha sabit kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz.” şeklinde yanıtladı.

Kahvaltılı toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.