ANSİAD BİZBİZE KAHVALTISINDA ÜYELER ARASI DİYALOG ÖN PLANA ÇIKTI


ANSİAD KAHVALTILI TOPLANTISI YAPILDI
BİZ BİZE KAHVALTISINDA ÜYELER ARASI DİYALOG ÖN PLANA ÇIKTI

 Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) üyeler arası tanışma ve kaynaşmayı artırmak, üyelerin birbirleri arasındaki iletişimin daha iyi olmasını sağlamak amacıyla “BİZ BİZE” başlığı altında kahvaltılı toplantı düzenledi.

Akra Barut Otel’de ayda iki kere düzenlenen kahvaltılı toplantıya ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Kurucu Başkanı Sadık Badak, ANSİAD Başkan Yardımcıları M.Sadi Kan ile Lütfi Göbüş, ANSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve ANSİAD Üyesi iş insanları katıldı. Toplantıda konuşan ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, Türk iş insanlarına güvendiğini belirterek, ”Birlik, beraberlik, ortak akıl ve sağ duyu ile sorunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, sözlerine ülkemizin doğusunda devam eden terör olayları nedeniyle hayatını kaybeden şehitlerimiz ve İş İnsanı Mustafa Koç’un vefatıyla ilgili üzüntü ve başsağlığı dileklerini ifade ederek başladı.

ERDOĞAN, Ülkemizin gelişmesini ve refahını belirleyen temel güç olan Türk özel sektörünün son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle zor günler geçirdiğini belirterek,

“Üretim, yatırım, istihdam ve ihracat; işletmeler geleceği öngörebildiği, istikrar ve güven ortamında faaliyet gösterildiği oranda mümkün olabilmektedir. Her zaman istikrarı, parlamenter demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, kamu yönetiminde şeffaflığı, iç barışı ve sosyal diyaloğu savunduk. Bugün de aynı ilkeleri savunuyoruz. Türkiye ekonomisinin zayıf yanlarının giderilmesi ve rekabet gücünün artırılması, söz konusu tüm toplumun ortak çıkarlarının başında gelmektedir” dedi.

Türk iş insanlarına güvendiğinin altını çizen ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, toplum olarak moralimizi yüksek tutmak gerektiğini, bu tür diyalog toplantılarıyla bir arada olmayı, beraberlik kültürünü, uzlaşmayı önemsediklerinin altını çizdi.

Toplantıda söz alan ANSİAD Üyesi İş İnsanları Sedat Peker, Tolga Ulaş, Sarper Dermut, Derya Dalmaz, Gülizar Şen ve Orhan Şenoğlu iş ve başarı öykülerini paylaştı. 50 yıllık iş yaşantısından ziyade hatalarından bahsetmeyi istediğini belirten Orhan Şenoğlu, “Hatalarımı seviyorum. Bugünkü ben olmamda hatalarımın katkısı büyüktür” diye konuştu.

Toplantıda konuşan ANSİAD Geçen Dönem Başkanı Ali Eroğlu, ANSİAD Başkanlığı yaptığı için mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu belirterek,” ANSİAD sadece iş insanlarının bir arada olduğu bir kurum değil; değerlerin yaşadığı, büyütüldüğü bir dernektir. Bu dernek bünyesinde olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Turizm sektörü temsilcileri umutlu

Uzun yıllardır Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’na katılan, fuarla ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşan ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdal, şunları söyledi:

“Fuarda, daha önce fuara hiç katılmamış otel sahiplerinin sahaya çıkıp çalıştığını gözlemledik. Bu güzel bir gelişme. Fuar aynı zamanda turizm sektöründe yönetici kadrosunda iş arayanların iş arama noktası haline gelmiş. Oteller artık online pazarda son kullanıcıya ürünlerini ulaştırmak için çaba sarf ediyorlar. Kendi siteleri üzerinden satış yapmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte sektörün deneyimli yöneticileri umutlu. İyi bir şeyler olacağına inanıyorlar. Bunlar turizm adına sevindirici gelişmeler.”

ANSİAD Kurucu Başkanı Sadık Badak, iş insanı derneklerinin ana varoluş sebeplerinden birisinin içten moral temin etmek olduğunu belirterek, toplantının kendisine moral verdiğini belirtti. Badak, iş insanlarına “Moralinizi hiç bozmayın. İş insanlarının en büyük sermayesi bilgi ve tecrübedir. Bu tür toplantılar iş insanının moralini düzeltir. Bilgi dağarcığını genişletir. Moral toplantılarına devam edin” önerisinde bulundu.

Kahvaltılı toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.