ANSİAD'DA ABDULLAH ERDOĞAN DÖNEMİ


ANSİAD 26.Olağan Genel Kurulu yapıldı.

ANSİAD'DA ABDULLAH ERDOĞAN DÖNEMİ

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) 26. Olağan Genel Kurul Toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Yapılan genel kurul sonucunda ABDULLAH ERDOĞAN Başkanlığa seçildi.

Ramada Plaza Antalya Otel’de gerçekleştirilen genel kurul toplantısında Divan Başkanlığına Dündar ULUĞKAY, katip üyeliklere de Ragıp AYAĞ ve Oğuzhan TURNA seçildi.

Genel kurulda 3 yıllık faaliyetlerini anlatan geçen dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali EROĞLU, yıl içinde yaptıkları 19 Olağan toplantıda Türkiye genelinde önemli konuk konuşmacıları ağırladıklarını belirterek, bu toplantılara katılımın ve anketlerdeki üye memnuniyetinin yüksek olduğuna dikkat çekti. EROĞLU, bu dönemde ANSİAD  misyonunun önemli bir parçası olan üyelerin kişisel gelişimine yönelik eğitim çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, şöyle devam etti;

“Son 15 yıldır uygulanan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemimiz, yönetimlerden bağımsız kurumsal yapının çalışmasını, işlerin zamanında ve doğru yürümesini sağlamaktadır. Derneğimiz Ekim ayı içinde gözetim tetkikinden başarıyla geçmiştir. Derneğimiz, Federasyonumuz BAKSİFED’de ve Konfederasyonumuz TÜRKONFED’de Yönetim Kurulu düzeyinde temsil edilmektedir. Dönem başkanlığı ANSİAD tarafından yürütülmektedir.  Yıl içerisinde hem BAKSİFED, hem TÜRKONFED toplantılarına düzenli olarak iştirak edilmiş, önemli fikri katkılarda bulunulmuştur. 

Dönem içinde ANSİAD misyonu ve vizyonuna katkı yapacak 16 yeni üye aldıklarını ve üye sayısının 159'a yükseldiğini dile getiren Ali EROĞLU, en önemli etkinlikleri olan Girişimcilik Haftası ile ilgili şunları söyledi:

“Girişimciliğin yaygınlaştırılması ve özellikle gençler arasında inovatif girişimciliğin özendirilmesi amacıyla yaptığımız Girişimcilik Haftası etkinliklerimizin 13.sünü başarıyla gerçekleştirdik. 08–10 Aralık tarihleri arasında yaptığımız bu etkinliklerde 3 konferans,1 panel ve 8 panelist ile Türkiye’nin önemli iş insanlarını öğrencilerle buluşturduk. Liseleri ziyaret eden üyelerimizin sayısı 61’den 74’e yükseldi. Liselerdeki derslere paydaşlarımızdan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun 7 üyesi konuşmacı olarak görevlendirildi. Özellikle liselerdeki ve çevre iller ile ilçelerdeki öğrencilerin gösterdiği ilgi bizi son derece mutlu etti.

Bu sene yine güzel bir çalışma ile Girişimcilik Haftası’nı taçlandırdıklarını vurgulan ANSİAD Geçen Dönem Başkanı Ali EROĞLU, sözlerine şöyle devam etti:

“2013 Yılında paydaşlarımız arasına alınan Uluslararası Antalya Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ile bu yılda başarılı bir işbirliği yapılmış ve her 3 üniversitede de açılış töreni gerçekleştirilmiştir.

İlki 2013 yılında yapılan İş Fikri Proje Yarışmasının bu yıl 3.sü gerçekleştirilmiştir. 126 Proje ile 176 öğrencinin başvurduğu yarışmada, ön elemeyi geçen 20 proje sahibinin 20-21 Kasım 2015 tarihlerinde Finale Hazırlık Eğitimine katılmaları sağlanmış ve 4 Aralık Cuma günü düzenlenen finalde yarışarak, ilk üç başarılı proje ödüllendirilmiştir. Bu yarışmanın her geçen yıl daha fazla ilgi görmesi nedeniyle bu sene çalışmalara daha erken başlayıp, geliştirerek devam ettirmeyi düşünüyoruz.

Girişimcilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde 28 Kasım 2015 tarihinde öğrencilerin “Girişimci olma niyetlerini güçlendirmek, girişimcilik becerilerine bilimsel katkı sağlamak, takım çalışması ve sunuş kabiliyetlerine katkı sağlamak amacıyla Girişimcilik Komitesi’nin önerisiyle Lise 2. sınıf öğrencilerine yönelik  “Liselerarası Fikir Şenliği”  etkinliği düzenlediklerini anlatan EROĞLU, Etkinliğe pilot olarak belirlenen 4 okuldan (Antalya Anadolu Lisesi, Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TED Antalya Koleji Özel Lisesi, Özel Antalya Doğa Anadolu Lisesi) katılan 5’er kişilik Lise 2.Sınıf öğrencilerinin etkinlikten memnun olduklarını bildirdi.

Bu sene çok önemsediği bir diğer etkinliğin de “Bölgesel Kalkınmada Yerel Dinamikler, Antalya Modeli ve 2023 Senaryoları” çalışması olduğunu vurgulayan Geçen Dönem Başkanı Ali Eroğlu, Akdeniz Bölgesi’ne uyarlamak kaydıyla TÜRKONFED ve BAKA desteğiyle hazırlanan ve Antalya için önemli bir kaynak olan “Bölgesel Kalkınmada Yerel Dinamikler: Ürün Tuzağını Aşabilen Antalya İçin 2023 Senaryoları” Raporu lansmanının  04 Şubat’ta yapılacağını söyledi.

EROĞLU, konuşmasının son bölümünde de birlikte çalıştığı yönetim kurulu üyeleri ile diğer kurul üyelerine faaliyetlerde gösterdikleri çaba ve destek için teşekkür etti. Daha sonra Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah ERDOĞAN’a, Sadi KAN’a, Bilgehan YELLİCE’ye, Ahmet ERDAL’a, Aykut EGE’ye, Mehmet Semih SÖYLEMEZ’e, İlker ALTAY’a ve Murat ÖZEKİCİ’ye

Sanatçı Tufan Dağıstanlı’nın Seramik Kuş Çalışması ve Gravür hediye etti. Ayrıca toplantılara sürekli katılan üyelere yüzde yüz devam ödülü ve sektör başkanlarına da seramik kuş hediye edildi. Yine 2015 Yılı Girişimcilik Komitesi Başkanlığındaki çalışmalarından dolayı Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın’a Seramik Kuş takdim edildi.

ABDULLAH ERDOĞAN: İŞ DÜNYASI OLARAK HEPİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

Ali Eroğlu’nun ardından söz alan ANSİAD’ın Yeni Başkanı Abdullah Erdoğan, sözlerine  birlikte çalıştığı geçen dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek başladı. Erdoğan, Girişimcilik Haftası etkinliklerini üniversitelerle birlikte liselere de yayma hedefinde olduklarını belirterek, üyelerin kişisel gelişimleri ve şirketlerinin kurumsallaşması doğrultusunda kendi iç eğitimlerine de ağırlık vereceklerini kaydetti. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, ülkemizde 4-5 sene önce Suriye’yle başlayan sıkıntılı dönemin dinamik ülke ekonomisi ve insanıyla aşılacağına inandığını belirterek,”İş dünyası olarak hepimiz taşın altına elimizi koyacağız” diye konuştu.

SEÇİMLER

Tek liste ile girilen, ancak tüzük uyarınca gizli oyla yapılan seçimler sonunda, Abdullah Erdoğan Başkanlığındaki Yönetim Kurulu'na Ahmet Erdal, Ahmet Öztürk, Ercan Özbek,

Hatice Öz, İlhami Sancar Topay, İlhan Karakaya, Lütfi Göbüş, M.Sadi Kan seçildi.

Denetleme Kurulu üyeliklerine Osman Vural, Serdar Topçu, İlker Altay seçildiler.

Haysiyet Divanı Üyeliklerine de Ergin Civan, Hilmi Ünsal, Mehmet Hacıarifoğlu, Savaş Titiz, Ali Eroğlu getirildiler.