ANSİAD,PİCASSO VE ARA GÜLER SERGİLERİNİ GEZDİ


ANSİAD, PİCASSO VE ARA GÜLER SERGİLERİNİ GEZDİ

ANSİAD BAŞKANI:”AKS, ANTALYA’YA DEĞER KATACAK”

ANSİAD 2015 yılı kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Davut Çetin’in katılımıyla Antalya Kültür Sanat’ı (AKS) ziyaret ederek, dünyaca ünlü ressam Picasso’nun “Kadın ve Boğa” ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in “Işık ve Tarih” sergilerini gezdi.

ANSİAD 2015 Yılı Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen organizasyon, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut,  ANSİAD Başkan Yardımcısı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Başkan Yardımcısı M.Sadi Kan, ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Hacıarifoğlu, ANSİAD Kurucu Üyesi Himmet Öcal, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı Ergin Civan, ANSİAD İnşaat Sektörü Başkanı İbrahim Şencan, ANSİAD Üyesi İş İnsanları ve eşlerinin katılımıyla  Antalya’nın çekirdek kenti Kaleiçi’nde kahvaltı organizasyonu ile başladı. ANSİAD Üyeleri kahvaltının ardından turizm markalarının ve Antalya'nın kurumlarının Kaleiçi’ne yatırım yapmalarını teşvik etmek, bu konuda öncülük etmek için ATSO’nun hayata geçirdiği ATSO Kaleiçi Evi’ni ziyaret etti. ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, restorasyon çalışmaları devam eden ATSO Kaleiçi evinin başarılı bir proje olduğunu belirterek, bundan sonra bu tür örneklerin artması dileğinde bulundu.

ATSO Kaleiçi Evi’ni ziyareti sonrasında ANSİAD Üyeleri ATSO Başkanı Davut Çetin ve ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut ile birlikte  Antalya Kültür Sanat’ta yer alan  dünyaca ünlü ressam Picasso’nun “Kadın ve Boğa” ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in “Işık ve Tarih” sergilerini gezdi. ANSİAD Üyelerine AKS hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Davut Çetin, “Eski hizmet binamızı ATSO’ya gelir getirecek bir proje ile değerlendirmek yerine kentimiz ve ülkemiz için önemli bir projeyi hayata geçirdik. Antalya Kültür Sanat’ta düzenlenecek uluslararası sergiler hem halkımız hem de kentimize gelen yabancı konuklarımız için bir çekim merkezi olacak. Turistleri otelden çıkarmak istiyorsak, kent merkezinde bu tür yatırımların sayısını arttırmalıyız. Yılda 10 milyonun üzerinde yabancı misafiri ağırlayan kentimizde önemli bir kazanım olacağını düşünüyoruz. ”diye konuştu.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Ödüllü Yapı AKS’nin sadece Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olacak bir proje olduğunu belirterek, “AKS, Antalya kültür sanat hayatına ayrı bir değer katacak. Umarım ATSO’nun öncülüğünde yapılan bu dönüşüm örnek olacaktır. Antalya, bir turizm şehri olarak böyle bir merkezi hak ediyordu. Başkan Davut Çetin’e, Yönetim Kurulu’na ve tüm ATSO Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ANSİAD Kurucu Üyesi Himmet Öcal, etkinlik katılımcılarına Picasso ve eserleri  hakkında bilgi verdi. Sergileri ilgiyle izleyen ANSİAD Üyeleri, dünyaca ünlü iki sanatçının Antalya’da sergi açmasının Antalya için çok önemli bir kazanım olduğunu ifade etti.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.