ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLLERİ BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADIANSİAD Yılın Medya Ödülleri Başvuru Süreci Başladı.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), 1995 yılından bu yana her yıl yazılı, görsel, işitsel medya mensupları arasından başarılı gazetecileri seçerek, “ANSİAD MEDYA ÖDÜLLERİ” vermektedir.

ANSİAD medya ödülleri ile; Antalya ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel medya ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu yarışmada; 03 Kasım 2014 – 03 Kasım 2015 tarihleri arasında yayınlanmış olan; Batı Akdeniz Bölgesinin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunan özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygun eserler, “ANSİAD 2015 MEDYA ÖDÜLÜ” almaya hak kazanabilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyen medya mensuplarının, çalışmalarını en geç 25 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 17.00'ye kadar ANSİAD Ofisine (Meydan Kavağı Mah. Perge Bulvarı Atmaca İş Merkezi C Blok No:56 K:1 D:101-102 07200 Muratpaşa/ANTALYA) teslim etmeleri gerekmektedir.
(Bu tarihi geçen başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.)

“ANSİAD 2015 MEDYA ÖDÜLLERİ” KATILIM KOŞULLARI:

Yazılı Basın dalında; Haber, İnceleme-Araştırma, Röportaj ve Makale
Görsel Medya dalında; TV Programı - Haber veya Röportaj
İşitsel Medya dalında; Radyo Programı - Haber
İnternet Haberciliği dalında; Haber veya Röportaj

Ayrıca, il genelindeki üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksekokullarında iletişim, gazetecilik ve medya alanlarında başarılı çalışmalar yapan genç iletişimcilerin kent ekonomisine, üniversite ve üniversite yaşamına katkı veren eserleri için “Genç İletişimci Ödülü” verilecektir.

Adaylar yarışmaya sadece bir dalda ve 3 eser ile katılabilecekler ve çalışmalarını içeren dosyaya ekteki formu eksiksiz doldurarak ekleyeceklerdir. Eser ortak bir çalışma ürünü ise, birlikte katılım formu hazırlanacak ya da ortağın izin yazısı alınacaktır.

Seçici Kurul, Aralık ayı içerisinde yapacağı değerlendirmede katılımcıların çalışmalarında ödüle esas alınacak ölçütleri şöyle öngörmüştür:

• Batı Akdeniz Bölgesinin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunmak
• Özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygunluk

Seçim sonucu; ödüle değer bulunan her dalın birincisine 10 gram altın hediye olarak verilecektir.

Ödüller, Ocak 2016’da yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecektir.

Medya Ödülleri Katılım formuna www.ansiad.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.