MHP ADAYLARI ANSİAD'I ZİYARET ETTİ


MHP ADAYLARI ANSİAD’I ZİYARET ETTİ.

“MHP’NİN HERŞEYE ‘HAYIR’ DİYEN BİR TAVRI YOK. BU AKP’NİN BİR ALGI OPERASYONU”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili adayları,1 Kasım seçimleri öncesi Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (ANSİAD) ziyaret ederek, partilerinin seçim beyannamesini anlattı. MHP 1.’inci Sıra adayı ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, “MHP’nin ‘Her şeye Hayır’ diyen bir tavrı yoktur, bu tamamen AKP’nin yarattığı bir algı operasyonudur” dedi.  ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu da, iş dünyasının gelecek için kaygılı olduğunu belirterek, “Biz liderlerin ülkenin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

MHP İl Sekreteri Murat Demir ile birlikte Milletvekili adayları Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı, Güray Parlak, Av.Cengizhan Gököz ve Özcan Kadıoğlu ANSİAD’ı ziyaret ett.

EROĞLU; “GELECEK İÇİN KAYGILIYIZ”

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, yaptığı konuşmada Türkiye’nin çok önemli bir seçime girdiğini hatırlatarak, “4 tur daha seçim yapılsa sonuç değişmeyecek. 4 siyasi partinin aldıkları oy oranları adeta kemikleşmiş gibi. Bu nedenle millet koalisyona işaret ediyor” dedi. Eroğlu, 7 Haziran seçimleri sonrası üst birlikleri BAKSİFED ve TÜRKONFED ile birlikte, Türkiye’nin yoluna sağlıklı devam etmesi için bir an önce koalisyon hükümetinin kurulmasını söylediklerini de dile getirerek, “Çok temennimiz yok. İş dünyası olarak Demokrasiden ve hukuk devleti anlayışının hakim kılınmasını istiyoruz. Türkiye’nin bugün 2 makro sorunu var. Birincisi PKK Terörü, ikincisi ise siyasi parti liderlerinin  birbirlerine olan anlaşmaz tavırlardır. Biz liderlerin ülkenin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmelerini istiyoruz” diye konuştu. Başkan Eroğlu, iş dünyasının gelecek için kaygılı olduğunu da sözlerine ekledi

“BUNLAR UZLAŞI DEĞİL, KENDİ SAFLARINI SIKLAŞTIRMAK İÇİN KUTUPLAŞMA SANATINI KULLANIYOR”

Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul da, siyasi partilerin başarısı için gerekenleri sıralayarak, “Öncelikle iletişim sanatını kullanarak uzlaşı ortaya koymaktır. Bunlar siyasette kendi saflarını sıklaştırmak için kutuplaşma sanatını uyguluyor, hiçbir zaman ortaya bir uzlaşı koymuyorlar” dedi.

Koalisyonda MHP’nin ortaya koyduğu 4 şartın MHP’nin değil milletin arzusu olduğunu dile getiren Yurdakul, “Genel Başkanımız  ‘Anayasa’nın ilk dört maddesine dokunmayın, Çözüm sürecini ortadan kaldıralım, terörle başka bir yöntemle mücadele edelim, yolsuzlukları araştıralım ve son olarak da Cumhurbaşkanı yerinde kalsın’ dedi. HDP dışında tüm siyasi partilerle koalisyon kurmaya hazır olduğumuzu da bildirdik. MHP’nin ‘her şeye hayır’ diyen bir tavrı yoktur, bu tamamen AKP’nin yarattığı bir algı operasyonudur” dedi.

 AK Parti’nin 32 gün CHP ile görüştükten sonra yaşanan süreci de anlatan Yurdakul, AKP’nin algı operasyonunu medya gücü ile yaptığına dikkat çekerek “Şu anda medya’nın yüzde 83’ü onların elinde. Onlar  ne söylerse medyada yer alıyor, bizim söylediklerimiz havada uçuşuyor” diye konuştu.

Son yapılan anketlerde benzer sonuçlar çıktığını, AKP’nin yine koalisyon kurulmasına karşı çıkması halinde de mecliste 5. Partinin ortaya çıkabileceğini, iddia eden Prof. Dr. Yurdakul, “Bakarsınız Ak Parti’nin içinden bir parti çıkıp grup kurabilir. Genel Başkanımız bunu kastediyor” dedi.

Bir soru üzerine HDP ile hiçbir şartla ortaklık kuramayacaklarını tekrarlayan Yurdakul, “HDP’ye oy veren vatandaşlarımıza saygımız sonsuz, ancak terör örgütleri ile işbirliği kesinleşmiş, illegal bir parti olan HDP ile bir arada olmamız mümkün değil. Seçim beyannamelerinin ilk sözü ‘Özerk, federatif bir Cumhuriyet kuracağız’ diyorlar” şeklinde konuştu.