AHMET KASAPOĞLU MOBİLYA TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN 10'UNCU ŞİRKETİ...


ANSİAD SANAYİ SEKTÖRÜ TOPLANTISI YAPILDI

Ahmet Kasapoğlu Mobilya, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 10’uncu Şirketi, Mobilya Sektöründe ise 1’inci  Oldu

156 Metrekare’lik Küçük bir Dükkanla Başladı. 2016’da 2’inci Fabrikayı Faaliyete Geçirecek

 Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde yürütülen Türkiye'nin en hızlı büyüyen 10’uncu şirketi ödülünü alan Ahmet Kasapoğlu Mobilya'nın Hızlı Balık ödülünü  tebrik etmek ve firmanın markalaşma süreci, üretim aşamaları hakkında bilgi almak için ANSİAD Sanayi Sektörü tarafından organize edilen kahvaltılı toplantı Ahmet Kasapoğlu Mobilya fabrikasında yapıldı.  Kahvaltılı toplantıda konuşan Ahmet Kasapoğlu Mobilya  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu, bu yıl rotayı yurt dışına çevirdiklerini belirterek, şirketin 2016 yılında Mobilya sektörüne endüstriyel anlamda yarı mamül üretimi ve pazarlaması ile ilgili yeni bir yatırım planladığının müjdesini verdi.

 ANSİAD Sanayi Sektörü tarafından organize edilen toplantıya ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Sanayi Sektörü Başkanı Mustafa Gizli, Ahmet Kasapoğlu Mobilya Firması Yönetim Kurulu Başkanı  Ahmet Kasapoğlu ve Ekibi,  ANSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, ANSİAD Üyeleri, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan ANSİAD Sanayi Sektörü Başkanı Mustafa Gizli, Ahmet Kasapoğlu Mobilya’yı bu önemli başarısından dolayı tebrik ederek, “ Bizler, hepimiz büyük özveriyle çalışıyoruz. Bu çok önemli ödülü alan iş insanı dostumuz ile gurur duyuyoruz. Ödül, bizler için de harekete geçme sebebi olacaktır. Sanayici, sanayicinin hocasıdır. Bu başarının tüm sanayici ve iş insanlarına örnek olmasını dilerim “ dedi.

 ANSİAD Başkanı: “Bu başarının tüm iş insanlarına itici güç olmasını dilerim”

ANSİAD Sanayi Sektörü Başkanı akabinde konuşan ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Türkiye genelinde en hızlı büyüyen 100 şirket arasında 10’uncu sırada yer alan Ahmet Kasapoğlu Mobilya’nın büyük bir başarı örneği olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi. Bu tür yarışmalarla sanayiciler arasında tatlı bir rekabet oluştuğuna dikkati çeken Eroğlu, bu başarının diğer sanayici ve iş insanlarına motivasyon, itici güç olmasını dilerim” diye konuştu. Eroğlu, AKM Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu’na sanatçı Tufan Dağıstanlı’nın Seramik Kuş çalışmasını hediye etti.

 “156 Metrekarelik Küçük Bir Dükkanla Başladılar”

Ahmet Kasapoğlu Mobilya’nın kuruluşu hakkında bilgiler veren Ahmet Kasapoğlu Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu, şunları söyledi:

 “1971 yılından beri farklı oluşumlar ile sektörün içinde yer almakla beraber, Ahmet Kasapoğlu Mobilya 1995 yılında Akdeniz Sanayi Sitesi’nde 156 metrekarelik küçük bir dükkânda faaliyetine başlamıştır. Bir yıl sonrasında üretim alanımızı 800 metrekareye çıkartıp makine parkımıza ilaveler yapmaya başladık. O dönemde daha çok konut mobilyaları ile mağaza satışına yönelik masif ağırlıklı mobilyalar üretiyorduk. 1998 yılında büyümeye devam ederek aynı bölgede üçüncü dükkân ile beraber 1200 metrekarelik bir kapalı alana ulaştık. 2002 yılında otel projelerinde yer almaya başladık”

Makine yatırımlarını günün koşulları doğrultusunda modernize etmeye devam ettiklerini belirten Kasapoğlu, tecrübe ve kalite anlayışı ile sürekli gelişme ve büyüme noktasında her zaman hedefleri olduğunu dile getirdi.

 İlk ihracat 2012 Yılında

2012 yılında ilk ihracatlarını gerçekleştirdiklerini anlatan Ahmet Kasapoğlu, 2010 yılında fabrika inşaatına başladıklarını, 2011 yılı itibariyle üretime geçtiklerini belirterek, şöyle devam etti:

 “2009 yılına geldiğimizde pek çok otel ve nitelikli konut projelerine imza atmıştık. Bu dönemde Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nden fabrikamızın arsasını aldık. 2010 yılında fabrika inşaatına başladık. 2011 yılı itibari ile de yeni fabrikamıza taşınarak üretime başlamış olduk. Bu süreçte makine yatırım ve modernizasyon çalışmamız devam etmiş, 45 olan makine tezgâh sayımız ağırlıklı endüstriyel makineler olmak üzere 76’ya yükselmiştir. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınma süreci ile beraber 12 olan çalışan sayımız ilk yıl 65’e, ikinci yıl 100’e üçüncü yıl ise 120’ye ulaşmıştır. Sanayide yılda bir otel projesi yaparken fabrikaya taşınmamız ile beraber 4-5 projeyi aynı anda yapabilme noktasına geldik.  Büyüme sürecinde 2012 yılında ilk ihracatımızı gerçekleştirdik ve sonraki yıllarda artarak devam ettirdik”

 2015’te Rotayı Yurt Dışına Çevirdi

Ahmet Kasapoğlu Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu, tüm bu profesyonel çalışmalar ve projeler neticesinde 2011-2012-2013 döneminde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen derecelendirmede Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 10. sektörde ise Türkiye birincisi olduklarını bildirdi.

 2013-2014 döneminde büyüme trendinin devam ettiğini, 2015 yılında Türkiye koşulları ve turizm sektöründe yaşanan daralmanın da etkisiyle rotalarını daha çok yurtdışı projelerine çevirdiklerini vurgulayan Kasapoğlu, bu doğrultuda yurt dışı pazar araştırmalarına devam ettiklerini söyledi.

Ahmet Kasapoğlu Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu, şirketin 2016 yılında Mobilya sektörüne endüstriyel anlamda yarı mamül üretimi ve pazarlaması ile ilgili yeni bir yatırım planladığını belirterek, bu doğrultuda Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsisi yapılmış olup projelendirme ve ar-ge faaliyetlerimiz devam etmektedir” dedi.

Kahvaltılı toplantı tesis ziyaretinin ardından fotoğraf çekimiyle son buldu.