AV. MUSTAFA KÖSE:VEKİL OLURSAM ÖNCELİĞİM TARIM VE TURİZM OLACAK


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI AVUKAT MUSTAFA KÖSE, ANSİAD TOPLANTISI’NIN KONUĞU OLDU.

KÖSE:”VEKİL OLURSAM ÖNCELİĞİM TARIM VE TURİZM OLACAK”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) 9.Olağan Toplantısı’nın konuğu Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milletvekili adayı Avukat Mustafa Köse oldu.

AK Parti Milletvekili adayı Avukat Mustafa Köse ANSİAD’ın geleneksel yemekli toplantılarının konuğu oldu. Toplantıya ANSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, ANSİAD üyesi iş insanları, parti temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Toplantı başkanlığını ANSİAD Denetleme Kurulu Üyesi Dündar Uluğkay’ın yaptığı toplantıda konuşan AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse, “Eğer vekil olursam Antalya’nın öncelikli konularından tarım ve turizm alanında çalışmalara ağırlık vereceğiz. Yine Antalya’ya 2 tane kruvaziyer liman kazandıracağız” dedi

 İnsanın nereli olduğundan ziyade nereye hizmet ettiğinin önemli olduğunu vurgulayan Avukat Mustafa Köse, şunları söyledi:

“Siyasete Ak Parti’de başladım. Neden Ak Parti? Tek sebebi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kendisi bugün Ak Parti’yi değil de Gök Parti’yi kursa Gök Parti’de olacaktım. Misyonu, vizyonu, meselelere bakış açısı beni derinden etkiledi. Siyasete uzak kalmak tercihtir, cesaret siyasetin içinde olabilmektir. Yaşadığımız şehre hizmet sevdamız var. Bu şehre karşı, çocuklarımıza, torunlarımıza karşı ödevlerimiz var. Makamlar, mevkiler emanet, önemli olan mevkilerin hakkını vermektir”

 Başarımızın sırrı iyi bir ekip ruhu içinde çalışmak

Siyasetin önemli olduğunu fakat siyasette istişarenin daha önemli olduğunu belirten Köse, AK Parti içinde istişare mekanizmasının çok iyi yürütüldüğünü ve başarısının sırrının bu olduğunu söyledi. İstişare mekanizmasının hem yerel hem genel seçimlerde çok iyi işlediğini aktaran Köse, seçimi sadece çalışarak kazanmadıklarını iyi bir ekip ruhu içinde ilerleyerek başarıya ulaştıklarını kaydetti.

 AK Parti İktidarı döneminde Antalya’nın çehresinin değiştiğini savunan Ak Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse, şöyle devam etti:

“Bu şehre karşı, çocuklarımıza, torunlarımıza karşı ödevlerimiz var. Aldığımız nefesi bile veriyorsak hiçbir şey bizim değil. Her şey emanet.Makamlar, mevkiler emanet. Önemli olan mevkilerde mevkilerin hakkını vermektir. Çok yoğun seçim çalışmaları yapıyoruz. Bu çerçevede binlerce insanla görüşüyoruz, buluşuyoruz. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. İnsanlara faydalı olmak çok anlamlı.Hayır duası almak her şeyin ötesinde”

 Antalya’da seviyeli siyaset ortamını yakaladık

Antalya’da seviyeli siyaset özlemi içinde olduklarını ve diğer partilerle diyalog sonucu genç başkanlar olarak bunu yakaladıklarını vurgulayan Köse, “Antalya için kendi ideolojisi doğrultusunda hizmet yapmaya çalışan, emek harcayan herkese saygı duyuyoruz. Birbirimizi saygı temelinde eleştiriyoruz. İnsanların yüzüne bakacak durumda olmak gerekir. Her şey nezaket sınırlarında olmalı ve bunu aşmamalıdır”

 2 Tane Kruvaziyer Liman ve Duble Yollar Geliyor

Köse, iş insanlarının kruvaziyer turizmi geliştirin önerisine karşın, seçim çalışmaları içinde kruvaziyer limanla ilgili 2 tane projeleri olduğunu belirterek, limanları Lara ve Demre’de yapmayı planladıklarını söyledi.

AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, yolları iyileştirme çalışmaları yaptıklarını belirterek, Finike-Demre, Korkuteli-Elmalı arası yapılması planlanan duble yollarla mesafelerin kısalacağını söyledi.

Köse: “3.Havalimanıyla ilgili yapılmış bir şey yok “

Köse, bir iş insanının Demre’de havalimanı yapmayı düşünüyor musunuz? 3.havalimanı bu bölgeye ciddi rakip olacaktır. Havalimanı akabinde yapılacak turizm yatırımları bölgenin özel doğasına, yapısına zarar verecektir. İyi düşünülmeli iyi planlanmalı sorusunu “Batıya havalimanı yapılması yönünde vatandaştan ciddi bir talep var. Biz bunu olası görmüyorduk. Ta ki Ulaştırma Bakanı Antalya’ya gelene kadar. Mesele yapmak değildir. Sonrası rantabl olacak mı? Bu önemli. Bakanlık’tan ekip geldi, yer bakılıyor. İncelemeler yapılıyor. Bölge özel bir turizm alanı, farklı destinasyonları var. Eğer havalimanı yapılırsa bölgede yer alan bakir koylar tahsise açılır konusuna katılmıyorum. Turizm Bakanlığı bu konuda ketum. Batıda başka işler düşünüyoruz. Henüz orada bu konuyla ilgili yapılmış bir şey yok” şeklinde cevapladı.

Avukat Mustafa Köse, iş insanlarının turist sadece havalimanı yoluyla gelmez, pahalı turist kruvaziyer limandan gelir, 3.havalimanı özel bölgenin yok edilmesi anlamına gelir, Antalya’nın koylarına sahip çıkın,size emanet ediyoruz önerisini “Koylara sahip çıkacağız” şeklinde yanıtladı.

 Köse, yine bir iş insanının öncelikli olarak Antalya’nın en önemli sorunu nedir sorusunu ise “ Tarım ve turizm alanında çalışmalar yapmak istiyoruz. Önceliğim tarım ve turizm olacak diye yanıtladı.

Toplantı sonunda ANSİAD Başkan Vekili Sadi Kan ile Toplantı Başkanı Dündar Uluğkay konuşmacı Mustafa Köse’ye plaket takdim etti.