ANSİAD’DAN BAKA GENEL SEKRETERİ’NE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


ANSİAD’DAN BAKA GENEL SEKRETERİ’NE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Batı Akdeniz Kalkınma Kurulu ve Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Eroğlu ve beraberindeki heyet Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BAKA Kalkınma Kurulu ve ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ANSİAD Başkan Yardımcısı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan BAKA Kalkınma Kurulu ve ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Kalkınma ajanslarının yerel paydaşların katılımcılığı ile yerelden kalkınmayı gerçekleştirmek amacıyla kurulan yeni kurumlar olduğunu belirterek "Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımız kurulduğu 2010 yılından beri bölgemizde güzel işlere imza atıyor. Antalya, Isparta ve Burdur'un sinerjisini ekonomide güzel işbirlikleri ile hayata geçirmeye çalışan BAKA Genel Sekreterliği ve uzman personelini bölgemize sağlamış olduğu katkılardan dolayı kutluyorum" dedi.

Eroğlu, ANSİAD’ın 12 yıldır sürdürdüğü “Girişimcilik Haftası” ve bölgede oluşturmak istediği girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi verdi.

BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen, BAKA'nın son dönem çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Özen, “Kalkınmanın sadece ekonomik değil, sosyo-ekonomik-kültürel kalkınma olması gerektiğini belirterek,”Isparta, Burdur ve Antalya üçgeninde Antalya’yı çok önemsiyorum. Antalya üç şehrin lokomotifi” dedi.

Özen, bölgedeki iş dünyasıyla devamlı diyalog halinde olduklarını belirterek, başta Antalya olmak üzere girişimcilik ekosisteminde yer almak isteyen tüm paydaşlara desteğe hazır olduklarının altını çizdi.