ANSİAD,AÜ AYŞE SAK UYG. BİLİMLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU


ANSİAD, AÜ Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencileriyle Buluştu.

ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU:

“ Kısa ve uzun vadeli hedefler koyun, yaz döneminde çalışın, sosyal ve pozitif olun, Türkiye’yi ve Dünyayı takip edin, bir yabancı dili çok iyi öğrenin”

 Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Sanayi sektörü organizasyonuyla öğrenci&iş insanı buluşması Akdeniz Üniversitesi Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda düzenlendi. ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu öğrencilere, “ Kısa ve uzun vadeli hedefler koyun, yaz döneminde çalışın, sosyal ve pozitif olun, Türkiye’yi ve dünyayı takip edin, bir yabancı dili çok iyi öğrenin” önerisinde bulundu.

 ANSİAD Sanayi Sektörü çalışmaları çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi (AÜ)  Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Pazarlama Bölümü Yüksekokulu öğrencileriyle iş insanları buluştu. AÜ Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda gerçekleşen etkinliğe ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, dernek üyesi iş insanları, pazarlama bölümü 1,2 ve 3. sınıf öğrencileri,  okul yönetimi ve hocaları katıldı. Öğrenci&iş insanı buluşmasında konuşan ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, AÜ Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin ısrarlı davetinden memnun olduklarını belirterek, “İş dünyası olarak bölgemizde konuşlanmış üniversitede okuyan hevesli öğrencilerimize elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Onlar geleceğin yöneticisi. Şimdiden profesyonel yaşama ve iş hayatına hazırlanmaları için onların yanındayız, birlikte fikir alışverişi yapıyoruz, görüşlerimizi paylaşıyoruz” dedi.

 ANSİAD Sanayi Sektörü Başkanı Mustafa Gizli öğrenci&iş insanı buluşmasını çok önemsediklerini belirterek, öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gizli, öğrencilere “Okuldan sonra Yurt dışına gidin, alanızla ilgili yurt dışında çalışın, dünyayı gezin görün, dünyada neler oluyor öğrenin, sonra mutlaka ülkemize dönün ki öğrendiklerinizi, deneyimlerinizi burada kullanarak ülkemizin, Türkiye’nin çıtasını yükseltin” önerisinde bulundu.

 ANSİAD Sanayi Sektörü çalışmaları çerçevesinde gerçekleşen “Öğrenci&İş İnsanı” buluşmasını organize eden AÜ Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Mega Pazarlama Kulubü Başkanı Yeliz Çantay, organizasyona “Değer Buluşması” adını verdiklerini belirterek, “ANSİAD üyelerinin burada üniversitemizde olmasından çok mutluyuz. Biz bu buluşmaya değer buluşması adını verdik. İş insanlarıyla bir arada olmak, onların değerli tecrübelerinden faydalanmak bizim için çok önemli. Karşılıklı değer veriyorlar ki iş insanları da bizim yanımızda. Bizimle deneyimlerini paylaşıyorlar” diye konuştu.

Başkan Eroğlu, öğrencilerden gelen talep doğrultusunda önümüzdeki günlerde şirketlerde yer alan pazarlama ve lojistik bölümü profesyonelleriyle de öğrencileri bir araya getireceklerini belirterek, öğrencilerin yaz döneminde çalışma istekleriyle ilgili de çalışma yapacaklarını söyledi.

Öğrencilere her yaz dönemini değerlendirmeleri önerisinde bulunan Başkan Eroğlu, Girişimci olmak isteyen öğrencilere Kısa ve uzun vadeli hedefler koyun, yaz döneminde çalışın, sosyal ve pozitif olun, Türkiye’yi ve Dünyayı takip edin, bir yabancı dili çok iyi öğrenin”

Bir öğrencinin ANSİAD Sanayi Sektörü üyesi Cemal Babataş’a “Camın taşınmasıyla ilgili bir fikrim var. Fikri geliştirmeme yardımcı olur musunuz” sorusunu iş insanı Babataş, “ Katma değer yaratacak, işimizi kolaylaştırıp geliştirecek her türlü fikre destek vermeye hazırım” şeklinde yanıtladı

 ANSİAD Üyelerinden Öğrencilere Öneriler:

M.Sadi Kan (Kan Mimarcılık Şehircilik) : Girişimci olmak istiyorsanız kendinizi, çevrenizi etrafınızı gözlemleyin, ihtiyaçları analiz etmeye çalışın. İyi bir dinleyici olun, tecrübelerden ders almaya çalışın. Aynı hatalar yapmak yerine farklı hataları deneyimleyin. İş insanlarıyla, mesleğinizle ilgili kişilerle sektör temsilcileriyle sürekli iletişim halinde olun.

 Muhittin Topuz (Topuz İmalat) : Önce işin çırağı olun, yaptığınız işin en iyisini yapın, yaptığınız işte en iyisi olun. Meraklı olun.

 Ahmet Kasapoğlu (Ahmet Kasapoğlu Mobilya): Çalıştığınız iş yerine farklı bir şeyler katmaya çalışın, işi, işte neler yapıldığını gözlemlemeye çalışın, gözlemlediğiniz detayları not alın, rapor haline getirin, yöneticinize sunun. Eğer projeniz beğenilirse patronunuz size ortaklık teklif edebilir. Şirketin ortağı olabilirsiniz. İşinizi iyi yapmaya odaklanın, para sonrasında gelir. Yapamadım, olmuyor deyip kolay pes etmeyin, asılın, ipin ucunu ne olursa olsun bırakmayın.

 Dündar Uluğkay (Çimtur): Mesleğinizle ilgili pratik yapın. Yaz dönemlerinizi alanınızla ilgili çalışmalar yaparak geçirin. Cesur olun. Hayal kurmayı hiç bırakmayın.

 Cemal Babataş (İnter Cam): Azimli, hırslı ve çalışkan olun. Kolay kolay pes etmeyin, Sabır çok önemli. Kendi işinizle ilgili sektörü Türkiye’yi ve dünyadaki olup bitenleri takip edin. Yeniliklere açık olun.

 Mehmet Salih Tuncer (İzonorm İzolasyon): Basamakları tek tek çıkmaya gayret edin, büyümeye başladıkça yavaş yavaş risk almaya başlayabilirsiniz. Kısa, orta ve uzun vadeli hedefler koyun. Avantaj ve dezavantajlarını hesaplayarak risk alın. Çalıştığınız yerde itibarlı istikrarlı olmaya özen gösterin. Çalışacağınız yeri iyi seçin. Profesyonel iş hayatında alacağınız ilk bilgi kaderinizi değiştirir. Üniversite hayatınızı sadece ders çalışma odaklı olarak değil, sosyal yönden zenginleşecek şekilde geçirin.