KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK ANSİAD'A KONUK OLDU


“Yaşlılar için Kreş geliyor. Proje Ankara’ya da örnek olacak”

Böcek, İş insanlarına projelerini anlattı.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) kahvaltılı toplantısına katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yapmış olduğu çalışmalar ve önümüzdeki dönem projeleri hakkında bilgi verdi. Böcek, toplantıda ilçede çok yakında inşaatına başlayacakları “Yaşlılar Kreşi”nin de müjdesini verdi.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu,  derneğin bu ay içinde yapacağı faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Eroğlu, yerel yönetimlerle sivil toplum örgütlerinin kent için birlikte hareket etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) kahvaltılı toplantısına konuk oldu. Başkan Böcek, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Yönetim Kurulu ve dernek üyesi iş insanlarının katıldığı toplantıda göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatıp, soruları yanıtladı. İlçede yapılacak, iki üniversiteyle ortaklaşa yürüttükleri Yaşlılar Kreşi projesini de iş dünyasıyla paylaşan Böcek, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yaşlılar Kreşi, 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet verecek. Çalışan vatandaşlar, yaşlı anne ve babalarını, gündüz vakit geçirebilecekleri, içerisinde hobi bahçeleri ve atölyelerin de yer alacağı Yaşlılar Kreşi’ne bırakabilecek. Yaşlılar Kreşi huzurevi değildir. Burada atölyeler, hobi alanları, sağlıkla ilgili alanlar var. Gösteri, toplantı ve kongre alanlarının da olduğu bir merkez şeklinde planlandı” dedi.

Projenin sayısını artıracaklarını vurgulayan Böcek, örnek teşkil eden Yaşlılar Evi Projesi’ni Ankara Yeni Mahalle Belediye Başkanı’nın da yaptıracağını sözlerine ekledi.

Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi

Sokak hayvanları için sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini hayata geçirdiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Önce insanı sonra hayvanları seviyoruz. Hayvan sevgisini artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Hayvanlar için ambulans aldık. Hollanda’dan konusunda uzman veterinerler getirdik” dedi.

Vatandaş odaklı hizmet anlayışını esas aldıklarını belirten Başkan Böcek, son teknolojiyle donatılmış her türlü imkana sahip yeni belediye binasında görevlilerin çalışmaktan, vatandaşın ise hizmet almaktan memnun olduğunu ifade etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geçtiğimiz aylarda hizmete açtıkları Konyaaltı Sosyal Hizmet Merkezi (KOSHİM) ile yürüttükleri tüm sosyal içerikli projeleri, tek çatı altında topladıklarını, Gıda ve Giyim Bankası, Engelli Merkezi, Beslenme ve Diyet Bölümü, Aile Danışma Merkezi, Evde Bakım Servisi gibi birçok sosyal destek biriminin KOSHİM bünyesinde hizmete açıldığını bildirdi.

Kitap Fuarı en çok teşekkür alan projemiz

Her yıl düzenledikleri Konyaaltı Kitap Fuarı ile binlerce kitapseveri Antalya’da buluşturduklarını dile getiren Başkan Böcek, bölge halkının ücretsiz yararlanabileceği 14 bin kitap mevcutlu kütüphane ve bilgisayar sınıfını yine KOSHİM’de hizmete açtıklarını söyledi.

Expo 2016’ya Antalya Parkı

Antalya’nın en önemli organizasyonlarından biri olan  Expo 2016 Antalya Parkı için çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Böcek, projenin 30 bin metrekare alan üzerine inşa edileceğini, bitki tüneli, 400 metre uzunluğunda ve 2 bin metrekare dere formunda havuz, süz havuzları, suni çim kızak pisti, kafeteryalar, Expo okulu, atölyeler, fitness, temalı çocuk oyun alanları, macera parkuru, gösteri alanı gibi pek çok doğayla bütünleşik unsuru bir araya getireceklerini kaydetti. Başkan Böcek, eylül ayında tamamlanması planlanan projeyle Expo2016’nın temasına yakışır şekilde çocukların uygulamalı olarak ağaç ve bitki dikebileceklerini söyledi.

Saklıkent’te şenlikler başlıyor

Antalya’nın doğa harikası Saklıkent’te kar şenlikleri düzenleyeceklerini belirten Başkan Böcek, bölgede yapacakları çevresel ve yapısal düzenlemelerle lisanslı kayakçılarla halkı bir araya getireceklerini bildirdi.

Konyaaltı’nda kişi başına düşen yeşil alan 11,8 Metrekare

Doğalgazı tamamlanmış bir ilçe olmaktan gurur duyduklarını vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, göreve geldiği günden beri masmavi, yemyeşil, tertemiz Konyaaltı hedefi için çalıştıklarını belirterek, “Dünyaca ünlü Konyaaltı sahili ve denizi mavi bayrak ödüllüdür. İlçenin temizliği için tam donanımlı ekipmanlarımızla düzenli periyotlarda çalışıyoruz. Dünyada kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10 Metrekareyken bu oran Konyaaltı’nda 11,8 metrekaredir” diye konuştu.

Konyaaltı Kent Meydanı yeniden düzenlenecek

Böcek bir işadamının “Konyaaltı Kent Meydanı için yeni bir düzenleme var mı sorusunu” Kent Meydanı Antalya’nın en büyük meydanıdır. Orası bir yarışma projesidir. Mülkiyeti karayollarına ait bu alan daha önce satışa çıktı. Hep birlikte karşı çıktık. Atatürk’ün doğumunun 125.yılında açılışını yaptık. Önceleri çok boştu. Sürekli esnaf değişiklikleri oldu. Atıl bir alandı. Şu anda meydanın daha derli toplu olması için çalışmalarımız sürüyor" şeklinde yanıtladı.

Başkan Böcek: En büyük hayalim Konyaaltı Sahili Projesi

Böcek, başkanlığı döneminde çok isteyip de yapamadığı bir proje var mı sorusunu ise “Göreve geldiğim günden bu yana hayalim dediğim Konyaaltı Sahili Projesi”  isteyip de şartlar nedeniyle yapamadığım bir iştir. 12 Milyon turist gelmesinden gurur duyuyoruz. Bununla birlikte ünü dünyaya yayılmış Konyaaltı Sahili’nin ilçeye yakışır şekilde projelendirilmesi gerekir” dedi.

Kahvaltılı toplantı fotoğraf çekimi ile son buldu.