GELENEKSEL ANSİAD ÖDÜLLERİ CUMARTESİ GÜNÜ SAHİPLERİNİ BULUYOR


Geleneksel ANSİAD Ödülleri Cumartesi günü sahiplerini buluyor

 

“2014 YILIN BAŞARILI İŞ İNSANI” ÖDÜLÜ

DR. TÜLİN – DR.CEMAL ÖZKAN ÇİFTİNİN

 

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 20.si verilecek olan “2014 Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü”ne ANSİAD üyeleri, Özel Yaşam Hastaneler Grubu - Life Hospital sahipleri Dr. Tülin - Dr. Cemal Özkan çifti layık görüldü. ANSİAD'ın Yılın İş İnsanı, Yılın Sanat Ödülü ve Yılın Medya Başarı ödülleri Cumartesi günü düzenlenecek ANSİAD'ın geleneksel ödül töreninde sahiplerini bulacak.

ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 2014 Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü verilmesi uygun görülen Özel Yaşam Hastaneler Grubu - Life Hospital sahipleri Dr. Tülin - Dr. Cemal Özkan çiftinin özgeçmişi şöyle:

Dr. Tülin Özkan 1966 yılında Tokat’ta doğdu. Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi’ni bitirdikten sonra 1989 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Kemer Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 1996’da Kemer’in ilk özel hastanesi olan Kemer Yaşam Hastanesi ile özel sağlık işletmeciliği kariyerine başladı. Bugün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu Antalya Yaşam Hastaneleri Özel Sağlık İşletmeleri A.Ş.  4 hastane,   2 klinik, 280 yatak, 1000 çalışan ile yoluna devam etmektedir.

Dr. Cemal Özkan ile evli, 2 çocuk annesidir. ANSİAD’ın yanı sıra Türk Tabipler Birliği ve Üniversiteli Kadınlar Derneği üyesidir.


Dr. Cemal Özkan 1960 yılında Eskişehir’de doğdu. 1979 Yılında Eskişehir Maarif Koleji’nden sonra İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanarak 1985 yılında mezun oldu. Mecburi hizmetini Manavgat’ta yaptıktan sonra Kemer’de çalışmaya başladı.

Yaşam Hastaneler Grubu 1989 yılında Kemer’in ilk kliniği ile başlayan Özel Sağlık Kurumu İşletmeciliği bugün Kemer, Antalya, Manavgat ve Alanya'da 4 hastane, 2 klinik, 280 yatak, 1000 çalışan ve seçkin hekim kadrosu ile yoluna devam etmektedir.

Yaşam Hastaneler Grubu bölgemizden güç alan bir Antalya şirketidir. Dr. Cemal Özkan halen bu grubun Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dr.Tülin Özkan ile evli ve 2 çocuk babası olan Dr. Cemal Özkan Türk Tabipler Birliği, ANSİAD üyesi, Akdeniz Sağlık İşletmeleri Derneği Başkan Yardımcısı, ATSO Meclis Üyesi, ATSO Sağlık Komisyonu Başkanıdır.

 

ANSİAD Yılın Başarılı İşadamı ödülünde adaylar;

Þ      Yaptığı yatırımlar ve işletmenin ülke ve bölge ekonomisine katkıları

Þ      İş kapasitesinin büyüklüğü, sağladığı istihdam ve ödediği vergi

Þ      Müteşebbis kişilik, çevre ile uyum, sosyal sorumluluk bilincinde estetik, sanatsal, tarihi, kültürel değerlere önem vermesi,

Þ      Kültürel kapasitesi, verimlilik ve eğitime katkısı,

Þ      Sivil Toplum Kuruluşlarındaki gayret ve performansı

Þ      İnovasyon ve kalite bilincinin yerleşmesi ve gelişmesine sağladığı katkı

konularında değerlendiriliyor.

 

Diğer Ödüller

ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu ayrıca “Yılın Sanat Ödülü”nün; yaşadığı dönemde Antalya’da sanatçı kimliğiyle fark yaratan, Antalya ve çevresindeki sanatçıları örgütleyen, tiyatro ve heykel yanı sıra ressam kişiliğiyle ön planda olan Antalya Lisesi resim öğretmenlerinden ve Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nin kurucusu rahmetli Esen Emekcil’e verilmesini uygun gördü.

 

2014 ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLLERİ

Gazeteci-Yazar Dünya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hakan Güldağ Başkanlığındaki Seçici Kurulun, şartnamede belirlenmiş ölçütler dahilinde yaptığı değerlendirme sonucunda;

İleri Gazetesi’nden Umut ÖZEN’in“Hastalığa Bakacak Laboratuvar Yok” başlıklı çalışması “Yazılı Basın, Haber” Dalında Birincilik Ödülü’ne

Antalya Ekspres Gazetesi’nden Serpil BAYDAĞ’ın“Ekonomiye Kadın Gücü” başlıklı röportaj serisi “Yazılı Basın, Röportaj” Dalında Birincilik Ödülü’ne

Akdeniz TV’den İdris TAŞ’ın “Antalya ve Akdeniz” konulu “Net Yanıt” adlı TV programı “Görsel Medya, TV Haber Programı” Dalında Birincilik Ödülü’ne

Radyo Martı’dan Osman Ersin BEKLER’in “Okyanus” adlı radyo programı “İşitsel Medya, Radyo Haber Programı” Dalında Birincilik Ödülü’ne

www.antalyakadin.com internet sitesinden Nilhan KIRDI’nın “Nilhan Kırdı, Özel Çocukların Yaşam Akademisi’nde” adlı röportaj çalışması “İnternet Haberciliği, Röportaj” Dalında Birincilik Ödülü’ne layık görüldü.

Öte yandan, genç iletişimcileri özendirmek amacıyla Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri arasından da bir öğrenciye bu yıl ikinci kez ödül verildi. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Emre GÜNDOĞDU’nun“Norveç Katliamı’nın Mağdurları Antalya’da Rehabilite Ediliyor” başlıklı çalışması “Genç İletişimci Ödülü”nedeğer görüldü.

ANSİAD'ın Geleneksel Ödülleri 17 Ocak 2015 Cumartesi günü The Marmara Hotel’deyapılacak olan ANSİAD Ödül Töreni’nde sahiplerine verilecek.