UYSAL PROJELERİNİ İŞADAMLARINA ANLATTI


Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal; ANSİAD üyelerine 8 ayda yaptıklarını anlattı

UYSAL PROJELERİNİ İŞADAMLARINA ANLATTI

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) kahvaltı toplantısına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal; çalışmalarında çılgın projelere yer olmadığını belirterek, “Karaalioğlu Parkı’ndan - Bahçeli’ye köprü yapmayacağız. İnsanımız için, insanımızın yaşam standartını yükselten projelerimizi uyguluyoruz” dedi.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu,  derneğin bu ay içinde yapacağı faaliyetlerle ilgili bilgi vererek, haftalık kahvaltılı toplantılarda yerel yöneticilerle buluştuklarını söyledi. Eroğlu; Yerel yönetimlerle sivil toplum örgütlerinin kent için birlikte hareket etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) kahvaltılı toplantısına konuk oldu. Başkan Uysal; ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Yönetim Kurulu ve Dernek üyesi işadamlarının katıldığı toplantıda yaklaşık 8 ay içerisinde yaptıkları çalışmaları anlatıp, soruları yanıtladı. Verimliliğe kafa yorduklarının altını çizen Uysal; “Mesai kavramını aşarak, verimliliği kamu standardı üstüne çıkarıp projeksiyon ortaya koyduk. Temel konularda ilerleme sağladık” dedi.

Yatırımcı birim çalışmaları ve projelere vurgu yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal şöyle devam etti;

“Standarttan yoksun, bozulmuş yolları, altyapı çalışmaları tamamlanan mahallelerimizi de sıcak asfaltla kaplıyoruz. Ekiplerimiz şu an Meltem Mahallesi’nde çalışıyor. Kaldırımları da engellilerimiz için uygun hale getiriyoruz. Çöp konteynerlerini yeraltına alıyoruz. 20 noktada park çalışmalarımız sürüyor. Kreş, yaşlıevi, ev kadınlarımızın mesleki eğitimi için 17 ayrı merkez hizmete açtık.”

Günde 16 saat, yoğun tempoda çalıştıklarını söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal; “Okullara spor salonu yapacağız. 21 spor salonumuzda öğrencilerimiz ve daha sonra mahalle halkımız spor yapacak. Halkımızın kullanacağı, spor salonu ve yüzme havuzu yapmak istiyoruz. Kültür merkezi, opera binası, etüd merkezi ve sivil toplum kuruluşları ile dernekleri tek çatı altında toplayacak STK Merkezi yapacağız” diye konuştu.

Bütün satın almalar İnternet üzerinden

Hemen her konuda şeffaf belediyecilik ilkesini benimsediklerini söyleyen Uysal, “İmar Müdürlüğü'nden şikayetler çok fazlaydı. Belli bir düzene kavuşturduk. Çalışmalarımızı internet üzerinde paylaşır hale getireceğiz. Bütün satın almaları artık internet üzerinden yapıyoruz” dedi.

Soru cevap bölümünde, konut olarak kullandığı Lara eski yolu üzerindeki belediyeye ait yerle ilgili eleştiriyi yanıtlayan Uysal, bu konutu girerken de geçici kullanacağını söylediğini hatırlatarak, “Konyaaltı'nda oturuyorum. Belediyeye çok uzak. Bu nedenle verim düşüyor. Netice olarak bu konut belediyeye ait, sizlerin de söylediği gibi kamu malı. Kamuya ait bir yerin kamu görevi yapan Belediye Başkanı tarafından kullanılması kamuya yarar sağlar. Bana göre sakınca taşımıyor, sonuçta kamu kazanıyor. Lara'da evimin inşaatı sürüyor, bitince kendi evine geçeceğim. Bu alanda da yaşlılara ve kadınlarımıza yönelik bir proje hazırlığı içindeyiz” dedi.

Bir başka soru üzerine ana cadde üzerindeki totemlerin kesinlikle kirlilik yarattığına katıldığını söyleyen Uysal, “Ancak bu ilan panoları sayesinde halkımıza hizmetlerimizi iletebiliyoruz. Bizim için iletişim aracı. Sayılarını azaltabiliriz” diye konuştu.

Başkan Uysal, “Siyasetçiler ve adaylar arasında moda haline gelen çılgın projeniz var mı?” şeklindeki bir soruya da, şu yanıtı verdi:

“İster çılgın deyin ister sihirli, benim bu konudaki projem insan... İnsan... İnsan.  Ben Muratpaşa'da yaşayan her bireyin mutlu olması, sabah evinden çıktığında turunç kokan sokaklarda nefes almasını, iş dönüşü ailesi ile birlikte spor yapabileceği alanlarının olmasını arzu ediyorum. Karaalioğlu Parkı’ndan - Bahçeli’ye köprü yapmayacağız. İnsanımız için, insanımızın yaşam standardını yükselten projelerimizi uyguluyoruz, uygulamaya devam edeceğiz.”

Başkan Uysal daha sonra ANSİAD üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.