ANSİAD YÖNETİM KURULU VALİ MUAMMER TÜRKER'İ ZİYARET ETTİ


ANSİAD Yönetim Kurulu Vali Muammer Türker'i ziyaret etti

VALİ TÜRKER “İŞ YAPAN SİZLERSİNİZ, DEVLET ENGEL YERİNE YOL GÖSTERİCİ OLMALI”

Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Vali Muammer Türker’e nezaket ziyaretinde bulundu. İşadamlarının önemine değinen Vali Türker; “Ekonomiyi canlandıran, işi yapan sizlersiniz. Devlet burada engel olmasın. Bir yönlendirici rolü varsa, işin istikamet, makro anlamda planlama boyutuyla, devlet orada olmalı. Devletin yol gösterici, destek verici olması lazım. Neticede sizler iş yapıyorsunuz, bürokrat dediğin vatandaşına hizmet edendir. Yeter ki çalışalım. Bize ne görev düşüyorsa her zaman hazırız” dedi. Ülkenin her alanda iyileşmesini sürdürülebilir kılmayı amaçladıklarını söyleyen Ali Eroğlu da, “Bu kazanımlar bizlere yetmiyor. En iyisini yapmak arayışı içindeyiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Muammer Türker, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu ve tek tek tanıştığı Yönetim Kurulu Üyelerinden çalışmaları ve yer aldıkları sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi aldı. “Hep beraber güzel şeyler yaparız diye düşünüyorum” diyen Vali Türker,  Antalya’da çeşitli sektör temsilcileri ile her görüşmesinde işadamlarının önemine değindiğini belirterek; “Ekonomiyi canlandıran, işi yapan sizlersiniz. Devlet burada engel olmasın. Bir yönlendirici rolü varsa, işin istikamet, makro anlamda planlama boyutuyla, devlet orada olmalı. Devletin yol gösterici, destek verici olması lazım. Neticede sizler iş yapıyorsunuz, bürokrat dediğin vatandaşına hizmet edendir. Yeter ki çalışalım. Bize ne görev düşüyorsa her zaman hazırız” dedi.

Antalya’nın nüfusuyla, yüz ölçümüyle birçok parametre bakımından kendi ölçeğinin çok ötesinde bir değer ürettiğini kaydeden Vali Türker; Antalya’da olan biten Antalya sınırları içinde kalmıyor. Bütün Türkiye’yi etkiliyor. Antalya’yı bu hale getiren özel sektör. Özel sektörün hem vizyonu, hem de çalışması. Biz bürokrat olarak elimizden geldiği kadar size destek vereceğiz. Yeter ki sizden öneriler gelsin, yeter ki müşterek bir şeyler yapalım” ifadelerine yer verdi.

“Şehir planlamasında pek başarılı değiliz”

Vali Muammer Türker, Antalya'da yönetimlerin şehir planlamasında pek başarılı görünmediğini, ancak turistik işletmelerde ve diğer yapılarda mimari olarak başarı sergilendiğini de sözlerine ekledi.

Vali Muammer Türker’e Antalya’ya hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Ali Eroğlu da,  1990 yılında kurulan, 5 sektörde faaliyet gösteren ANSİAD’ın Antalya ve Türkiye'deki ilk SİAD'lardan biri olduğunu belirterek; “Antalya ekonomisiyle önde duran, Turizm olgusu sebebiyle uluslararası organizasyonların çok yoğun olduğu bir ildir.  Sizin enerjinizle, vizyonunuzla Antalya’ya önemli katkılar alacağız” dedi. Eroğlu, Türker'e “Diyalog kapısını bizlere açtığınız için teşekkür ediyoruz. Paydaşlıkla sorunların çok daha kolay çözüleceğine inanıyoruz” diyerek, şöyle devam etti:

“Ülkemizin içeride ve dışarıda itibarı çok önemli. Güvenilir olması da. Bu konuda çok şanslıyız. Biz Devletimizi, bayrağımızı her şeyin üzerinde görüyoruz. Her alanda iyileşmeyi sürdürülebilir kılmak zorundayız. Bu kazanımlar bize yetmiyor. En iyisini yapmak arayışı içindeyiz.”

ANSİAD olarak 12 yıldır Antalya, Burdur ve Isparta illerinde üniversite öğrencilerine yönelik Girişimcilik Haftası düzenlediklerini anlatan Eroğlu, Vali Türker’i 9-11 Aralık tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek haftanın açılışına davet etti.

Ziyarete ANSİAD Başkan Yardımcıları Abdullah Erdoğan ve Sadi Kan, Genel Sekreter Bilgehan Yellice, Mali Yönetmen Serdar Armağan, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Erdal ile Toplantı Yönetmeni Aykut Ege ile Yardımcısı İlker Altay ve İdari Genel Sekreter Deniz İstanbullu katıldılar.