ANSİAD YÖNETİM KURULU'NDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET


ANSİAD YÖNETİM KURULU'NDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Muratpaşa Belediye Başkanı Av.Ümit Uysal'la başladıkları ziyaretleri, dün de Kepez Belediye Başkanı Av.Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'le sürdürdü. ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ziyaretlerde başkanların projelerine her zaman destek olmak istediklerini belirterek, halkın başkanlardan şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı beklediğini dile getirdi.

Ali Eroğlu başkanlığında, Başkan Yardımcıları Abdullah Erdoğan, M.Sadi Kan ve Yönetim Kurulu üyeleri Bilgehan Yellice, İlker Altay ve Serdar Armağan’dan oluşan ANSİAD heyeti önce Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü ziyaret etti.

Başkan Ali Eroğlu, Antalya'nın en hızlı gelişen ilçesi Kepez'de yeni bir kent doğduğunu belirterek, planlamanın Kepez'de daha öne çıktığını söyledi. ANSİAD'ın bir sivil toplum örgütü olarak yerel yönetimlere destek olmak amacında olduğuna dikkat çeken Eroğlu, “Başkanlarımıza bir telefon kadar yakınız. İşbirliği içinde yeni projeler geliştirmeliyiz. Katılımcılığın tüm gereklerini yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

Tütüncü hızlı çalışma temposuna kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek, bu dönem iki önemli projeye ağırlık vereceğini anlattı. Kepez'deki sayıları 50 bini aşan gecekonduların yerinde yeni ve modern binalar yükseleceğini söyleyen Tütüncü, “Vatandaşın isteğini de göz ardı etmeden gecekondu bölgelerinde kentsel dönüşüm uygulayacağız” dedi. 550 Dönümlük kentin merkezinde kalan Dokuma Alanını en iyi şekilde değerlendireceklerini, bu bölge içinde bölgenin en büyük Kongre Vadisi'ni kuracaklarını anlattı.

ŞAHİN, “KATKISI OLACAKLARA KAPIMIZ AÇIK”

Daha sonra Aksu'nun yeni Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret eden ANSİAD Heyeti Aksu’ya geldi. Dernek Başkanı Ali Eroğlu, Aksu’nun doğal güzellikleriyle cazibe merkezi yapılması yönünde temennilerde bulundu, bakir olan Aksu'da doğanın korunması gerektiğini anlattı.

Seçimle göreve gelen tüm belediye başkanlarımızın önemli işler yapacağına olan inancını dile getiren Ali Eroğlu, ANSİAD hakkında bilgiler verdi. Eroğlu, “İlçeyi siz ve ekibiniz yöneteceksiniz. Bunu yaparken işadamlarına, derneklere de kulak vermenizi dileriz. Birbirimizin isteklerine kulak verebilmek, ortak çalışmak önemli. Biz size telefon kadar yakınız, ihtiyacınız olursa yanınızdayız. Aksu doğal güzellikleri ile cazibe merkezi yapılmalı. Doğal güzellikleri ile burayı Antalya’nın bahçesi yapmanızı temenni ederiz” dedi.

Başkan Şahin ise ilçeye katkısı olacak herkese kapılarının açık olduğunu vurguladı. İlçe hakkında bilgiler veren Şahin “Aksu yeni kurulan ama planlaması yapılmamış bir bölge. Ciddi sıkıntılar var. Önümüzde zorlu bir süreç var. Fikri, katkısı olacak olan herkese kapımız açık. Planlama aşamasının temelindeyiz. Bulunduğumuz bölgeye hizmet için seçildik, ekip çalışmasıyla ve sizlerin katkısı ile problemleri çözeceğiz” diye konuştu.

BÖCEK: “UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

4. Dönem belediye başkanlığı görevine yeniden seçilerek Antalya ilçeleri arasında bir rekora imza atan ve halkın yüzde 60'nın oyları ile seçilen Muhittin Böcek, seçim sürecinde yaşadıklarını ANSİAD üyeleri ile paylaştı. Büyükşehir'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Böcek, “Hizmet için bu dünyanın sonu değil. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'le daha önce de olduğu gibi uyum içinde çalışacağız. Amacımız Konyaaltı'na hizmettir. Parti rozetini çıkarıp ortaya koyacağımız hizmetleri halkımıza eşit dağıtmaya da gayret göstereceğiz” dedi.

Ali Eroğlu da konuşmasında Böcek'i 4. kez seçim kazandığı için kutlayarak, yeni dönemde başarı diledi ve “Biz sizlerin partneri olmak istiyoruz. Bir sivil toplum örgütü olarak görev anlayışımız gereği hangi siyasi partiden olursa olsun, belediye başkanlarımızın projelerine destek olacağız. Bu kentin sahipleri sizlersiniz, işin asıl sahibi olan ve sizleri oyları ile bu şerefli göreve getiren halkımız da şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı bekliyor” diye konuştu.

Gelecek hafta Döşemealtı Belediye Başkanı Mimar Turgay GENÇ’i ziyaret edeceklerini belirten ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri son olarak, bir hafta önce annesini kaybeden ANSİAD üyesi İlhami Sancar Topay'ı işyerinde ziyaret ederek başsağlığı dilediler.