ANSİAD’DAN BAŞSAVCI BAĞCI'YA ‘HOŞ GELDİN’ ZİYARETİ


ANSİAD’DAN BAŞSAVCI BAĞCI'YA ‘HOŞ GELDİN’ ZİYARETİ

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, yeni atanan Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Başkan Yardımcısı M.Sadi Kan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hediye Kayacan, Bilgehan Yellice, Aykut Ege ve İlker Altay katıldı.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, 1990 yılında kurulan ANSİAD hakkında bilgi vererek vizyon ve misyonunu anlattı.  Eroğlu, “ANSİAD, Antalya ve Batı Akdeniz Bölgesinde küresel rekabete açık güçlü bir ekonominin, çağdaş bir toplumsal yapının oluşumuna katkıda bulunuyor” dedi. Eroğlu 151 üyesi bulunan ANSİAD'ın kent ekonomisinin gelişmesine önemli katkılar sağladığını, bünyelerinde ağırlıklı olarak tarım, ticaret, inşaat ve sanayi sektörlerinin etkin olduğunu belirtti. Eroğlu; 2001 yılında hazırladıkları “Yargıda Reform” paketinin ülke çapında ses getirdiğini sözlerine ekledi.

Başsavcı İbrahim Bağcı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, en kısa zamanda iadeyi ziyarette bulunacağını ifade etti. Bağcı, iş dünyasının ülke kalkınmasındaki önemine de dikkat çekerek, “Bir ülkede işadamları ne kadar başarılı ise, devlet o oranda vergi tahsil eder, bireylerin refahı da buna göre artar. Kutsal bir iş yapıyorsunuz, istihdam yaratarak bireylerin refahını sağlıyorsunuz” dedi.