ANSİAD EMNİYET MÜDÜRÜ VE İL DEFTERDARI'NI ZİYARET ETTİ


ANSİAD Yönetim Kurulu Emniyet Müdürü ve Defterdar'ı ziyaret etti

DEFTERDAR TUNÇEZ; “2B'DE BAŞVURANLARIN YÜZDE 85'İ TAPUSUNU ALDI”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri görevlerine yeni atanan Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve Defterdar Veli Tunçez'i ziyaret ederek başarı dileklerini iletti ve kent sorunlarının çözümünde işbirliği önerdiler. Defterdar Tunçez, 80 bin 2B kullanıcısının yüzde 85'ine tapularını verdiklerini açıkladı.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Başkan Yardımcıları Abdullah Erdoğan ve Sadi Kan ile Yönetim Kurulu üyeleri Bilgehan Yellice, M.Aykut Ege, İlker Altay ve İdari Genel Sekreter Deniz İstanbullu önce Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün Uncalı'daki merkezinde İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'u ziyaret etti. Her iki ziyarette de ANSİAD hakkında bilgi veren Ali Eroğlu, Türkiye'nin ilk SİAD'larından biri olan ANSİAD'ın 13'ü bayan 151 üyesi olduğunu belirterek, sosyal sorumluluk anlamında temel eğitime destek olmak üzere çeşitli projelere imza attıklarını dile getirdi. Eroğlu, Doğu ve Batı'da yaşayan insanların hem ekonomi, hem sosyal, hem de kültürel alanlarda birbirine yakın olması için devletin çaba harcaması gerektiğini de belirterek, “Birbirimizi öteleyen olmak yerine birlikte olmak, ülkenin ortak menfaatleri konusunda birlikte hareket etmek zorundayız” dedi.

Eroğlu, kent sorunlarının çözümü konusunda Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ve örnek teşkil eden projelere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek olacaklarını söyledi.

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, toplumdaki farklılıkların Türk toplumunun farklılığını ortaya koyduğunu ve asırlardır ötekileştirmeden kaynaşma içinde yaşadıklarını hatırlatarak, bu birlik beraberliğin sürmesini diledi. Siyasetin amaç değil, araç olması, kırgınlıkların artık sonlandırılması gerektiğini dile getirdi.

DEFTERDAR TUNÇEZ

Daha sonra, bir süre önce Defterdarlık görevine atanan Veli Tunçez'i ziyaret eden ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri çeşitli konularda bilgi aldı. Defterdar Tunçez, Antalya'da faaliyet konularının en başında 2B konusunun geldiğini belirterek şu bilgileri verdi:

“Türkiye'de 2.B konusunda en çok arazi Antalya'da. Antalya ve ilçelerinde 80 bin 2B kullanıcısı var. Aileleri ile birlikte 400-500 bin kişilik bir nüfustan söz ediyoruz. Yani kent nüfusunun dörtte biri. Bu nüfusun yüzde 85'i şimdiye kadar yasal prosedürü yerine getirerek, taksit ödemelerine başladı ve tapularını aldılar. Geriye kalan yüzde 15'le ilgili olarak çalışmalarımız sürüyor. Bunların içinde başvuru yapmayanları tespit etmeye çalışıyoruz. Bu arada yeni 2B alanları konusunda da çalışma başlattık.”

Defterdar Tunçez'e yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Ali Eroğlu, kentin sorunlarının çözümü konusunda her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Eroğlu, ANSİAD hakkında bilgi vererek, uzun zamandır tartışma konusu olan Antalya'da kazanıp, vergilerini başka illerde yatıran şirketlerle ilgili yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini vurguladı.