EROĞLU'NDAN BÖLGESEL PROJE ve İNOVASYON FUARI ÖNERİSİ


ANSİAD 11.Girişimcilik Haftası Hazırlık Komitesi üyeleri Burdur ve Isparta'ya gitti.

EROĞLU'NDAN BÖLGESEL PROJE ve İNOVASYON FUARI ÖNERİSİ

 Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ın 11. sini gerçekleştireceği Girişimcilik Haftası etkinlikleri bu yıl Batı Akdeniz Bölgesi'ndeki üniversitelerimizde de gerçekleştirilecek. Bu amaçla Ali Eroğlu Başkanlığında, Hazırlık Komitesi üyelerinden oluşan bir heyet Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi rektörlüklerine birer ziyarette bulundu. Girişimcilik Haftası'nın bölgesel kalkınmaya destek verdiğini söyleyen ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Batı Akdeniz bölgesindeki üniversiteleri kapsayan bir Bölgesel Proje ve İnovasyon Fuarı düzenleyeceklerini söyledi.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Girişimcilik Haftasından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hediye Kayacan ile İdari Genel Sekreter Deniz İstanbullu ve Komite üyeleri Ahmet Erdal, Yrd.Doç.Dr.Ahmet SARITAŞ, Mine BAYRAM BİLGİCİ ve Ekin ACAR, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Saatcı'ya ziyarette 11. Girişimcilik Haftası programını takdim ettiler.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu üniversite olarak girişimciliğe olan destekleri nedeniyle Rektör Prof.Dr.Mustafa Saatcı ile öğretim kadrosuna teşekkür ederek, “Bu destek eğitimde girişimciliği ön planda tutarak gerçekleştirilmiş. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde proje üreten öğrencilerimizi Girişimcilik Haftası kapsamında gerçekleştireceğimiz 'Melek Yatırımcı' ve iş modelleri yarışmasına bekliyoruz” dedi. Ali Eroğlu, bu yarışmanın ardından Batı Akdeniz Bölgesinde, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak bir Bölgesel Proje ve İnovasyon Fuarı da düzenlemeyi planladıklarını dile getirdi.

ANSİAD heyeti daha sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.M.Numan Tamer’i ziyaret etti. Buradaki ziyarete Isparta Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç Dr. İrfan Ateşoğlu da katıldı.

ANSİAD Başkanı  Ali Eroğlu, Rektör Vekili Prof. Dr. Numan Tamer'e Girişimcilik Haftası programını sunarak, “Bu yıl 11.sini 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz hafta ile bazı etkinliklerimizi Isparta ve Burdur'a da kaydırarak bu bölgedeki, öğrencilerimizin de katılımlarını sağlamak istiyoruz. Ayrıca bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz iş modelleri yarışmasına üniversitenizden öğrencilerimizin katılımı bekliyoruz” dedi.