Akın AKINCI


YÖNETİM KURULU BAŞKANI

22 Mart 1960 Antalya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimimi  Antalya'da tamamlamıştır. 1982 yılında İ.D.M.M.A Galatasaray Mühendislik Fakültesi (Yıldız Teknik Üniversitesi) İnşaat Bölümü'nden mezun olan AKINCI, askerlik sonrası yaklaşık iki yıl kadar çeşitli şantiyelerde çalıştıktan sonra 1986 senesinde kendi ofisini kurmuştur.

Bu süre içerisinde betonarme, çelik yapı projelendirme, yapı performans ve güçlendirme projeleri, şantiye uygulamaları ve müteahhitlik hizmetlerinde bulunan AKINCI, yurtiçi ve yurtdışında orta ve büyük ölçekli çeşitli turizm yapıları, prestij binaları, idari ofisler gibi yapıların betonarme ve çelik projelendirmelerini üstlenmiştir.

1992-1998 yılları arasında üç dönem, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ni de yürüten AKINCI, bir dönem Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 44. Grup (Mühendislik) Meslek Komitesi'nde çalıştıktan sonra 2010 yılında yine aynı meslek komitesinden seçilerek ATSO meclis üyeliği yapmıştır.

Halen AKIN AKINCI MÜHENDİSLİK BÜROSU olarak sekiz kişilik ekibiyle mühendislik hizmetlerini sürdüren AKINCI, evli ve iki kız babasıdır. 

 
Ercan ÖZBEK


BAŞKAN YARDIMCISI

1981 Yılında Antalya'da doğan Ercan ÖZBEK, ilkokulu Antalya Koleji, orta ve lise eğitimini Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından özel sektörde yurtiçi ve yurtdışı projelerinde çalışmıştır.

2007 Yılında Antalya'ya dönerek kendi şirketini kurmuştur. Halen inşaat müteahhitliği alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Sivil toplum örgütlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Genç Liderler ve Girişimciler JCI Antalya şubesi'nde 2009-2010-2011 yıllarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak, Antalya İTÜ Mezunlar Derneği'nde 2009-2011 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olup halen İstanbul Teknik üniversitesi Mezunlar Konseyi üyesidir.
Dr. H. Rana DEMİRER


BAŞKAN YARDIMCISI

Gıda Mühendisliği mesleğini beş yıl et sektöründe yaptıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Gıda Ekonomisi ve İşletmeciliği Yüksek lisans programında tamamlayan Demirer, ‘Genetik Modifiye Gıdaların Risk ve Avantajları’ üzerine yazdığı Yüksek Lisans tezinden sonra, aynı fakültede İktisat Bölümü'nde doktorasını gerçekleştirmiştir. Yöresel ürünlerin kırsal kalkınmada önemli bir araç olarak kullanımını sağlayan ‘Coğrafi İşaretler Tescil Sistemi’ üzerine doktora tezini tamamlayan Demirer, yaklaşık on yıl süren akademik hayattan sonra, 2010 yılında aile şirketi bünyesine katılmıştır. Türkiye'nin önemli markalarından biri olan Yataş Grubun 26 yıldır Antalya temsilciliğini üstlenen şirketleri, il ve ilçelerde yedi mağaza ile faaliyet göstermektedir. H. Rana Demirer, şirket işlerinin yanı sıra Antalya Ticaret Borsası (ATB)'na Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler konusunda danışmanlık vermektedir.
Necdet ALKANDEMİR


GENEL SEKRETER

1970 yılında doğmuştur.

Lisans Eğitimini 1993 yılında Erciyes Üniversitesi, Turizm İşletme Fakültesi’nde yapan Necdet Alkandemir, 1995-1997 yıllarında Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi’nde Uzmanlık yapmıştır. 1997-1999 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Colaroda Denver’da Turizm Araştırmaları yapmış ve Mariott Hotel SE çalışmıştır.

1999 yılında Türkiye’ye dönüp 2000 yılına kadar Gloria Golf Resort’te Yiyecek İçecek Müdürlüğü yapmıştır. 2000 yılında bu görevinden ayrılıp Graphx Reklam Ajansı’na kurucu ortak olmuştur. 2014-2017 yılları arasında Akdeniz Reklamcılar Derneği Başkanlığı yapmıştır. Halen Graphx Reklam Ajansı’da ajans başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Necdet Alkandemir evli ve iki çocuk babasıdır.
İsmail VOLKAN


GENEL SEKRETER YARDIMCISI

 
İlhan KARAKAYA


MALİ YÖNETMEN

1965 Yılında Ankara Keçiören'de halen bugün de mevcut olan evlerinde dünyaya gelen Sn.KARAKAYA ilk, orta ve lise öğrenimi Ankara'da tamamlamıştır. Mesleği baba mesleği olup ilkokul yıllarında Ankara İskitler İstanbul Caddesi'nde bulunan Karakaya Mermer Atölyesi adı altındaki işyerlerinde iş hayatına başlamıştır. Uzun yıllar hem babasının, hem de ağabeylerinin yanında bu mesleği öğrenmiştir.

1987 Yılı ilk tertip olarak askerliğini yapmak üzere Erzincan, usta birliği için de Erzurum'a gitmiştir. Askerliği bittikten hemen sonra, askerdeyken Antalya'ya yerleşmiş olan ağabeyleriyle birlikte çalışmak üzere Antalya'ya gelmiştir.

1989 Yılından beri firmaları bünyesinde çalışmakta olup 2014 yılında Akdeniz Bölgesi'nde faaliyete başlamalarının 25. yılını kutlamışlardır. Bugüne kadar yaklaşık 140'a yakın otel, tatil köyü, iş merkezi ve okul gibi yatırımlarda firmaların çözüm ortağı olmuşlardır.

KGM GROUP bünyesinde, KGM İNŞAAT, KGM GRANİT MERMER, KGM KZ, KGM RU VE AKSTONE MERMER SATIŞ DEPOSU firmaları olup, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yaklaşık 60 sabit eleman, taahhüt zamanında 600 - 700 geçici eleman çalıştırmaktadırlar. 24 Yıldır eşi Sn. Ayşe KARAKAYA ile evli olup, Aslı ve Mehmet adında iki çocukları bulunmaktadır.
Ali BAL


MALİ YÖNETMEN YARDIMCISI

Ali BAL, 1962 yılında Antalya ili Gazipaşa İlçesi’nde doğmuş, ortaokul ve lise öğrenimini aynı ilçede tamamlamış, iş hayatına 1975 yılında babasının bakkal dükkanında başlamıştır. Gerçek anlamda iş hayatına girişi 1985 yılında zirai ilaç ve tohum faaliyetini sürdürürken, Antalya’da tarım sektörü ile ilgili olarak 1988 yılında Altıntar Tarım A.Ş.’yi kurarak başlamıştır.  İthalat ve ihracata yönelik yenilikçi modern ürünlerin tanıtılması ve yaygınlaşmasına büyük katkıda bulunmuş, birçok tarım ürününün sektöre ilk kez girmesinde öncü olmuştur.

Ali Bal; Altıntar Tarım A.Ş.’deki Yönetim Kurulu Başkanlığı yanı sıra;

Ali Bal Yapı Ltd. Şti. (İnşaat Sektörü),

Unifarmchemical Ltd. Şti.

Ali Bal Tarım A.Ş.

2016 yılında sebze, tohum üretimi ve ticareti adı altında kurulan Unittar Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarımla ilgili birçok tohumculuk kuruluşunun üyesi olup gübre sektöründe GUİD Derneği üyesidir.

2018-2019-2020 faaliyet dönemi ANSİAD Yönetim Kurulu üyesidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
Sarper DERMUT


TOPLANTI YÖNETMENİ

1997 yılıdan 2006 yılına kadar Konya, Gölcük (deprem bölgesi) ve Manavgat'ta konut ve otel şantiyelerinde İnşaat Mühendisi - Şantiye Şefliği görevlerinde bulunan Sarper Dermut, 2006 yılında kurduğu ASD Mühendislik Firması ile taahhüt işleri, 2009 yılında da eşi Sn. Ayşegül Dermut'un Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni olmasından dolayı Lara Akant Kids'i ve 2011 yılında Konyaaltı Akant Kids'i kurarak okul öncesi eğitimi (kreş sektöründe), 2013 yılında da kurdukları Özel Antalya Akant Okulları A.Ş. olarak eğitim sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir.
Fatih ONKAR


TOPLANTI YÖNETMEN YARDIMCISI

1964 yılında Amasya'nın Merzifon ilçesinde doğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesi'nden 1987 yılında mezun olduktan sonra çeşitli sanayi kuruluşlarında Üretim Planlama Uzmanı olarak çalıştı. Askerlik hizmetini Kıbrıs'ta İngilizce tercüman olarak tamamladıktan sonra hizmet sektörüne atıldı ve fuar & kongre hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir kuruluşta iş hayatına devam etti. 1993 yılında Akdeniz Tanıtım A.Ş'nin kurucu ortağı olarak Antalya'ya yerleşti. Turizm mimarisi, yapı malzemeleri ve inşaat teknolojileri, biyoteknoloji, ilaç endüstrisi ve laboratuvar endüstrisi alanlarında ihtisas fuarları organize etmekte ve bilimsel & sektörel kongreler düzenlemektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Onkar, evli ve iki çocuk babasıdır.
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER


Egemen YILMAZ

Süleyman ÖZTÜRK

M. Onur KEŞCİ

Derya DALMAZ

Şevket ALTINDAL

Gökhan GÖK
YÜKSEK DANIŞMA KURULU


L.Hilmi ÜNSAL- Yüksek Danışma Kurulu Başkanı

Abdullah ERDOĞAN
Akın Akay AKINCI
Ali BAL
Ali EROĞLU
H.Dinçer KİLİT
Egemen YILMAZ
Ercan EVREN
Ercan ÖZBEK
Ergin CİVAN
Fatih ONKAR
Dr. Halil İbrahim KAYA
Himmet ÖCAL
Hüseyin ACARLIOĞLU
Işık YARGIN
İlhan KARAKAYA
İlker ALTAY
İsmail VOLKAN
Lütfi GÖBÜŞ
Mehmet HACIARİFOĞLU
Necdet ALKANDEMİR
Hüseyin AKÇOR
Ramazan ATILGAN
Dr. H. Rana DEMİRER
Sadık BADAK
Sami ATILGAN
Sarper DERMUT
Dr. K. Savaş TİTİZ
Serdar TOPÇU

 
HAYSİYET DİVANI ASİL ÜYELER


L. Hilmi ÜNSAL                 

Mehmet HACIARİFOĞLU   

H. Ergin CİVAN                    

Ali EROĞLU 

Abdullah ERDOĞAN
HAYSİYET DİVANI YEDEK ÜYELER


Ahmet KASAPOĞLU

Halil YILMAZ

Lütfi GÖBÜŞ

Çetin KESKİN

Ali YILMAZ
DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER


Dr. K.Savaş TİTİZ                 

Serdar TOPÇU                   

H. Dinçer KİLİT                   
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER


Nail KARATAŞ

Vahap BARUTÇU

Ahmet ERDAL
Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu