İŞADAMI TURAN ŞAHİN'İ KAYBETTİK


Antalya Sanayi Sitesi'nde inşaat sektöründe faaliyet gösteren Turmak Şirketi'nin sahibi, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ANSİAD üyesi Turan Şahin (70) bir süredir tedavi görmekte olduğu Med Line Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 
ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, bir süre önce bypass operasyonu geçiren Turan Şahin’in iş dünyasında sevilen bir insan olduğunu hatırlatarak, “Yeri doldurulamayacak bir dostumuzu daha kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve ANSİAD camiasına başsağlığı dileriz” dedi.
Turan Şahin'in  cenazesi yarın (20.09.2013 Cuma) öğle namazını müteakip Muratpaşa Camii'nden kaldırılarak, Türbeli Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
25 Aralık 1944 Doğumlu, Gaziantep İslahiyeli ve öğretmen kökenli olan işadamı Şahin, evli ve üç kız çocuğu babasıydı.


TURAN ŞAHİN’İN ÖZGEÇMİŞİ

1944 yılında Gaziantep’te doğdu. 1965 yılında Ankara Erkek Teknik Yüksek okulu motor şubesinden mezun oldu. 1965 – 1968 yılları arasında Samsun Sanat Enstitüsü ve gece Tekniker okulunda, içten yanmalı motorlar ve enerji makineleri öğretmenliği yaptı.

1968 – 70 arası Topçu Asteğmen ve Teğmen olarak askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, 1970 yılında Antalya Endüstri Meslek Lisesine motor ayar öğretmeni olarak geldi. 1973 ders yılı başında öğretmenlikten istifa ederek, iş hayatına başladı.

Halen sanayi sitesinde teknik alet satışı yapan mağazası ve Elmaslı beton kesme, delme ve tadilat işleri yapan firmasında, 12 kişilik personel istihdam etmektedir.

Evli 3 kız babası ve 3 torun sahibidir.