ANSİAD YÖNETİMİ VALİ ÖZTÜRK'Ü ZİYARET ETTİ


VALİ'DEN STK'LARA ÇAĞRI :
“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE İMZA ATIN”
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu, son Valiler Kararnamesi ile Erzurum Valiliği'nden Antalya Valiliği'ne atanan Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Vali Öztürk, işadamları derneklerinin, üyelerine hizmet yanında sosyal sorumluluk projeleri ile topluma hizmet vermesi gerektiğini belirterek, “İşadamları derneklerine ve sivil toplum örgütlerine toplum kalkınmasında önemli görevler düşüyor” dedi. ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu da, işadamları olarak Antalya'nın sorunlarının çözümünde görev istediklerini bildirdi.

Vali Öztürk; Ali Eroğlu Başkanlığı'ndaki ANSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Erdoğan, Sadi Kan, Hediye Kayacan, Serdar Armağan, Aykut Ege ve Bilgehan Yellice ile İdari Genel Sekreter Deniz İstanbullu'yu makamında kabul etti.

SİYASET YAPMIYOR AMA, POLİTİKA ÜRETİYORUZ
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu; üyeleri tanıtımının ardından, ANSİAD hakkında bilgi vererek, “1990 yılında kurulan derneğimiz Antalya'nın ilk işadamı sivil toplum örgütlerinden biridir. Turizm, tarım, ticaret, inşaat ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren150 üyemiz bulunmaktadır. Üyelerimize vizyon katacak konuklarla her 15 günde bir olağan toplantılar düzenliyoruz. Yılın başarılı işadamı, başarılı gazeteciler ve sanatçılarını ödüllendiriyor, 11 yıldır ara vermeden düzenlediğimiz girişimcilik haftaları ile iş hayatına hazırlanan öğrencilerimizi eğitiyoruz. İşadamlarımız onlara başarı öykülerini anlatıyor” dedi.

Bir fikir kulübü olmadıklarını, üye profilinde her siyasi görüşten kişilerin bulunduğunu dile getiren Ali Eroğlu, “Birlikteliğimizi arkadaşlık ve dostluk sonucu ortaya çıkan sinerji ile özetleyebiliriz. Siyaset yapmayan ama politikalar üreten bir derneğiz” diye konuştu.

Vali Sebahattin Öztürk, sözlerine açılışına katıldığı Mersin'deki Akdeniz Oyunları organizasyonu ile ilgili bilgi vererek başladı. Erzurum'da düzenlenen üniversitelerarası kış olimpiyatları organizasyonuna ev sahipliği yapan Vali Öztürk, edindiği tecrübelerini Expo 2016'ya yansıtacağını belirterek, “Expo'da her şey yolunda gidiyor. Antalya'da elele vererek bu büyük organizasyondan yüzümüzün akı ile çıkacağız” diye konuştu.

ANSİAD'ın hangi sosyal projelerde görev aldığını soran Öztürk'e, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu; kurucusu oldukları Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı ANTEV ile ihtiyacı olan Antalyalı öğrencilere verdikleri eğitim burslarını ve ihtiyacı olan okullara yaptıkları katkıları anlattı.

VALİ ÖZTÜRK'DEN ÇAĞRI
Vali Sebahattin Öztürk, Türkiye'de herkesin sadece işini yaparak toplum kalkınmasına hizmet verdiğini hatırlatarak, sivil toplum örgütlerinin bununla yetinmeyip, sosyal sorumluluk projelerine katılması gerektiğini söyledi ve şu çağrıda bulundu:
“Antalya'nın bütün renklerini taşıyan ANSİAD gibi STK'ların geniş kapsamlı bütçeler ve fonlar oluşturarak sosyal sorumluluk projelerine katkı vermesi lazım. Toplum kalkınmasında o zaman daha başarılı olacağımıza, derneklerimizin de amaçlarını daha fazla gerçekleştireceklerine inanıyorum.”