ANSİAD ÜYELERİ YAZ’A “MERHABA” DEDİ


Antalya Filarmoni Derneği, Oda Orkestrası Konseri muhteşemdi

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ın 3.Yaz’a “Merhaba” Kokteyli, 3. Sohbet Buluşması ve Antalya Filarmoni Derneği Oda Orkestrası Konseri birlikte düzenlendi. İşadamları, Kaleiçi Yat Limanı'ndaki Club Arma'da muhteşem gün batımında, gerçekleştirilen konseri ayakta alkışladı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Antalya Filarmoni Derneği Başkanı ve A.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Abdullah Uz, derneğin kuruluş çalışmalarını anlatarak, Antalyalıların ilgisizliğinden yakındı ve “Sanat müziği; uygarlaşmış/kentlileşmiş ve gelişmiş bir kentin vazgeçilmez öğesidir. Bu türün eksik olduğu bir kentin kentlileşmediğini söylemek yanlış olmaz. Antalya; hızla büyüyen ancak kentleşme süreci bu hızın gerisinde kalmış bir kenttir. Müziksel boyutu ile ancak sizlerin katkısı ile bu kent kentlileştirebiliriz. Bu, yaşadığımız güzel kentimize sorumluluğumuzdur” dedi. Prof. Dr. Uz, ANSİAD'ın bugüne kadar olduğu gibi, düzenledikleri etkinliklerle derneğin önünü açtığını belirterek, Başkan Ali Eroğlu ve yönetimine teşekkür etti.
3. Sohbet buluşması kokteyli öncesinde, Antalya Filarmoni Derneği Oda Orkestrası Şef Nesrin Bayramoğulları ve solist keman sanatçısı Semih Kartal ile orkestra üyeleri tarafından Mozart, Monti ve Türk besteci Ferit Tüzün’ün sevilen eserleri seslendirildi.
ANSİAD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Falezlerin hemen kıyısındaki Club Arma'da gün batımı sırasında gerçekleştirilen konseri izleyenler ayakta alkışladı.

Orkestra Şefi Nesrin Bayramoğulları'na bir buket veren ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Antalya Filarmoni Derneği Oda Orkestrası tarafından sergilenen konseri çok başarılı bulduklarını belirterek, “ANSİAD üyeleri adına orkestra üyelerine bizlere nostaljik bir akşam yaşattıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Çok sesli müzikte salonların dolmamasına dikkat çeken Eroğlu, “Derneğimizin tanıtımı için gerekirse yabancıların da katılacağı Aspendos Tiyatrosu'nda bir konser planlayacağız. Bunu işadamları olarak toplumsal ve kültürel sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum” dedi.

Geceye Antalya Milletvekilleri Av. Gürkut Acar ve Mevlüt Çavuşoğlu ile Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J.Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in de katıldıkları gece, düzenlenen kokteylle sona erdi.