ANSİAD GEÇEN DÖNEM BAŞKANI H.ERGİN CİVAN'A TEŞEKKÜR HEDİYESİ


Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 23’üncü kuruluş yıldönümü ve 2012 yılı ödül töreni Ramada Plaza Hotel’de, Antalya iş dünyası ve bürokrasisinin önde gelen isimlerinin katılımıyla yapıldı.
Törenin açılışında iki yıllık görev sürecini tamamlayan H.Ergin Civan ile başkanlık görevini devrettiği Ali Eroğlu katılımcılara seslendi.

Bayrağı devrettiği yeni yönetim kuruluna başarılar dileyen H.Ergin Civan, iki yıl boyunca ANSİAD’ı en iyi şekilde temsil etmeye, derneğin çalışmalarını en iyi şekilde devam ettirmeye çalıştıklarını söyledi. ANSİAD’ın 23 yıllık tarihine bakıldığında Antalya ve ANSİAD’ın birlikte geliştiğinin çarpıcı biçimde görülebildiğini dile getiren H.Ergin Civan, “23 yıl önce Antalya’ya gelen turist sayısı 800 bindi, bugün 11 milyona ulaştı. Antalya’nın ihracatı 60 milyon dolar iken, bugün 1 milyar 200 milyon dolar. Yaş meyve ve sebze, sanayiden tekstile bugün birçok sektörde milyar dolara doğru gidiyoruz. OSB’de bir avuç tesis varken bugün 200’e yükseldi. Üretim gücümüz 3 milyar dolardı, bugün 25 milyar dolara yaklaşıyor. Antalya’nın bu çarpıcı gelişmelerinde elbette Antalyalıların, ANSİAD’ın da payı vardır” dedi.

ANSİAD’ın önümüzdeki iki yıllık yeni dönemi için başkanlığa seçilen Ali Eroğlu, küresel ve bölge ekonomisinde beklenilen gelişmelerin yanısıra yeni anayasa ve teröre ilişkin de açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Asya ve Afrika’da yeni pazarlara açılma, yatırım ortamının iyileştirilmesi, KOBİ’ler için acil destek programı ve iç pazarın desteklenmesi, katma değeri yüksek ar-ge ve inovasyona dayalı üretim için sektör odaklı gelişmelere temel şart olarak, herkesin taviz verdiği ve tatmin olduğu milli bir uzlaşma temelinde yeni Anayasa ile katılımcı demokrasi ve bir hukuk devleti yönünde reformlarla Cumhuriyetimizin güçlendirilmesini gösterdi.
Türkiye’nin 30 yıldır sorun yaşadığı bölücü teröre ilişkin bir 30 yıl daha devam edip, bütün enerjisini tüketmemesi gerektiğini söyleyen Eroğlu, “Şehitlerimizin ruhu bu sorun devam ederse değil, çözülürse şad olacaktır. Devletimizin en akla uygun çözümü yine milli bir uzlaşmayla seçmek zorundadır” dedi.

ANSİAD’ın 2012’nin ‘Yılın Başarılı İşadamı Ödülü’ İç Mimar Galip Hakan Külahçı’ya verildi. Külahçı’nın ödülünü Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu verdi.
“Ansiad 2012 Yılın Kültür Ödülü”nü, Antalya için önemli bir kültür-sanat faaliyeti olan “ANTEV Sanat Otobüsü” projesine gönüllü danışmanlık yapması nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökmen Özmenteş, fotoğraf sanatındaki başarılı çalışmaları ve Kepez Bölgesi’ndeki kültür-sanat faaliyetlerinin yapılabilmesi için kısa dönemde yaptığı yatırımlar, bölgedeki tarihi sarnıçların onarım ve bakımını yapması nedeniyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile bölgemizin yakın tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili yaptığı araştırmalar ve bu konularda yayınlanan kitapları nedeniyle Araştırmacı Yazar Giray Ercenk’e verildi.  Ödüller ATSO Başkanı Çetin Osman Budak tarafından takdim edildi.

Gecede 2011 Yılından başlamak üzere “ekonomi” dalında başarılı çalışmalara imza atmış, bölgemiz ekonomisine ve sorunlarına duyarlı çalışmalar yapmış olan ulusal medya temsilcisine verilen “Ansiad Özel Ödülü”ne bu yıl Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer layık görüldü. Bayer’in ödülü ise ANSİAD Başkanlık görevi sona eren H.Ergin Civan tarafından takdim edimdi.
Gecede, NTV Antalya Görüntü Temsilcisi Tanju İyidoğan ile NTV Antalya Haber Temsilcisi Sibel Atasoy, haber dalında Dünya Gazetesi’nden Duygu Şahin Durmaz, inceleme-araştırma ile röportaj dallarında Radyo Martı’dan Yasemin Bora program dalında ödüllendirdiler.

ANSİAD’ın kuruluşunun 23’üncü yıldönümü nedeniyle gecede bir 23’üncü yıl onuruna pasta kesildi. ANSİAD Yeni Başkanı Ali Eroğlu ile birlikte geçmiş dönemde geceye katılan tüm başkanların katılımıyla kesilen pastanın ardından, katılımcılar müzik ve dans eşliğinde eğlendi.