ANSİAD 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI


Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD)ın 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Ali EROĞLU başkanlığa getirildi.

Dedeman Antalya Hotel'de gerçekleştirilen genel kurul toplantısında divan başkanlığına Dündar ULUĞKAY, katipliklere de Selçuk KÜRKÇÜ ve Ahmet ERDAL seçildi.

Genel kurulda 2 yıllık faaliyetlerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı H. Ergin CİVAN, yıl içinde yaptıkları 20 olağan toplantıda Türkiye genelinde önemli konuk konuşmacıları ağırladıklarını belirterek bu toplantılara katılımın ve anketlerdeki üye memnuniyetinin yüksek olduğuna dikkat çekti. CİVAN, bu dönemde ANSİAD misyonunun önemli bir parçası olan üyelerin kişisel gelişimine yönelik eğitim çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, şöyle devam etti;
“Son 12 yıldır uygulamakta olduğumuz ISO 9001:2008 belgeli kalite sistemimiz iyice oturmuştur. Derneğimiz yönetişim anlamında kurumsallaşmıştır. ANSİAD olarak federasyonumuz BAKSİFED ve Konfederasyonumuz TÜRKONFED'de yönetim kurulu düzeyinde temsil edilmektedir. Öncülüğümüzde kurulan BAKSİFED'de dönem başkanlığı ANSİAD tarafından yürütülmektedir.”

Dönem içinde ANSİAD misyonu ve vizyonuna katkı yapacak 9 yeni üye aldıklarını ve üye sayısının 149'a yükseldiğini dile getiren H. Ergin CİVAN, en önemli etkinlikleri olan Girişimcilik Haftası ile ilgili şunları söyledi:
“Bu yıl onuncusunu başarı ile gerçekleştirdiğimiz Girişimcilik Haftası'nda Türkiye'nin önemli iş insanlarını öğrencilerle buluşturduk.  48 üyemiz liseleri ziyaret ederek başarı öykülerini anlattılar.”

CİVAN konuşmasının son bölümünde de birlikte çalıştığı yönetim kurulu üyeleri ile diğer kurul üyelerine faaliyetlerde gösterdikleri çaba ve destek için teşekkür etti. Daha sonra Yönetim Kurulu üyeleri Ali EROĞLU, Arif SELÇUK, Nuri BÜYÜKSELÇUK, Hakan KATI, Hediye KAYACAN, Korhan Sefa TOLUNAY, Serdar ARMAĞAN ve Hüseyin AKÇOR ile Ticaret Sektörü Başkanı Muharrem KOÇ, Sanayi Sektörü Başkanı Ramazan ATILGAN, Turizm Sektörü Başkanı Şerife ÇETİN, İnşaat Sektörü Başkanı Ahmet Yetkin ARMAĞAN, Tarım Sektörü Başkanı Ali Nazmi ACAR'a birer plaket verdi. Başkan CİVAN ayrıca 2011 yılı yüzde yüz devam ödülünü Muharrem KOÇ ve Nuri BÜYÜKSELÇUK'a, 2012 yılı ödülünü de duayen işadamı İbrahim ŞENCAN'a verdi.

Genel kurulda, yapılan tüzük tadilatı ile Yönetim, Denetim ve Haysiyet Divanı üyelerinin görev süreleri 2 yıldan üç yıla çıkarılırken, derneğin amaçları da kamu yararı açısından daha da genişletildi.

Tek liste ile girilen, ancak tüzük uyarınca gizli oyla yapılan seçimler sonunda, Ali EROĞLU başkanlığındaki Yönetim Kurulu'na Abdullah ERDOĞAN, Mehmet Semih SÖYLEMEZ, Sadi KAN, Hediye KAYACAN, Gökhan KÜLAHÇI, Serdar ARMAĞAN, Aykut EGE ve Bilgehan YELLİCE seçildi.
Denetleme Kurulu üyeliklerine Dündar ULUĞKAY, Serdar TOPÇU ve Erhan ERDEM, Haysiyet Divanı Üyeliklerine de Mehmet HACIARİFOĞLU, Mustafa ÇALIK, Hüsnü ÇÖLLÜ, Osman VURAL ve Mustafa SAK getirildiler.