2012 ANSİAD MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ BELİRLENDİ


ANSİAD’ın, 02 Kasım 2011 – 02 Kasım 2012 tarihleri arasında “Haber, İnceleme-Araştırma, Röportaj, Program (televizyon, radyo) dallarında yayınlanmış olan”, Batı Akdeniz Bölgesinin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunan özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygun eserler için verecek olduğu ödüllerin başvuru süresi 03 Aralık 2012 tarihinde son bulmuştur. Bu süre içerisinde 10 değerli medya mensubumuz 20 eser ile yarışmaya başvurmuştur.

Değerlendirmeyi yapan Seçici Kurul aşağıdaki isimlerden teşekkül etmiştir:
•    Doç.Dr.Adnan DÖNMEZ    Akdeniz Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı
•    Doç.Dr.Fatih BAYRAM    Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi
•    Yrd.Doç.Dr.Murad KARADUMAN    Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi
•    Haşmet ÖYKEN    Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Genel Sekreteri
•    Hakan KATI    ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi
•    Yeliz GÜL EGE    ANSİAD Üyesi
•    Vahdet NARİN    ANSİAD Üyesi

Kurul; 21 Aralık 2012 tarihinde toplanmış, şartnamede belirlenmiş ölçütler dahilinde yaptığı değerlendirme sonucunda;

NTV Antalya Sorumlusu Tanju İYİDOĞAN ile NTV Antalya Muhabiri Sibel ATASOY’un “Hollanda’da Türk Bahçesi” başlıklı çalışması “Haber” Dalında Birincilik Ödülü’ne,

Dünya Gazetesi’nden Duygu ŞAHİN DURMAZ’ın “Sebze Meyve İhracatçısı Üretim İçin Mısır, Ürdün ve Fas’a Gidiyor” başlıklı çalışması “İnceleme-Araştırma” Dalında Birincilik Ödülü’ne,

Dünya Gazetesi’nden Duygu ŞAHİN DURMAZ’ın “Başarının ‘Kokusunu’ Takip Etti” başlıklı çalışması “Röportaj” Dalında Birincilik Ödülü’ne,

Radyo Martı’dan Yasemin BORA’nın “Gündemdekiler” adlı radyo programı “Program” Dalında Birincilik Ödülü’ne değer görülmüştür.

2011 Yılından başlamak üzere “ekonomi” dalında başarılı çalışmalara imza atmış, bölgemiz ekonomisine ve sorunlarına duyarlı çalışmalar yapmış olan ulusal medya temsilcisine verilen “Ansiad Özel Ödülü”nün bu yıl Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın BAYER’e verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ödüle değer görülen medya mensuplarının çalışmalarına ait ödüller, 12 Ocak 2013 Cumartesi günü Ramada Plaza Antalya Hotel’de yapılacak olan ANSİAD 23.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ'nde kendilerine takdim edilecektir.

ANSİAD, değerli medya mensuplarına Antalya'nın ekonomik gelişmesine ve düşünce hayatına katkılarından dolayı teşekkür eder.