ANSİAD BAŞKANI H.ERGİN CİVAN TERÖR SALDIRILARINI KINADI


Bitlis ve Hakkari’de gerçekleştirilen acımasız terör saldırılarını kınayan ANSİAD ve BAKSİFED Başkanı H.Ergin CİVAN, “Türk toplumu çok güçlü sağduyuya sahiptir. Bu tür hain saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.

ANSİAD ve BAKSİFED Başkanı H.Ergin CİVAN, dün Bitlis’te 5 polis memurunun ve 2 sivil vatandaşımızın, bugün Hakkari’de 26 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan terörist saldırıyı esefle kınadıklarını, şehit olan polislerimiz ile askerlerimizin ailelerine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dilediklerini belirtti. H.Ergin CİVAN konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:   

“Türkiye’nin içinde bulunduğu dönemi göz önüne aldığımızda, bu terör eylemlerinin hedefi daha net olarak ortaya çıkmaktadır. Bu saldırıları gerçekleştirenlerin amacı toplumsal barışımızı ve istikrarımızı yok etmektir. Ancak amaçlarına ulaşamayacaklardır, çünkü Türk halkının son derece güçlü bir sağduyusu vardır. Bunu geçmişte defalarca kanıtlamıştır, tarih bunun örnekleriyle doludur. Tüm kurumlar ve vatandaşlar olarak bize düşen, bu oyuna gelmemek, kışkırtmalara kapılmamaktır. Birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı saracağız ve teröre yenilmeyeceğiz. Devletimizin tüm imkanlarını kullanarak bu acılara son vermesini, bunu yapanların en kısa zamanda ortaya çıkarılmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyorum.”