ANSİAD ÜYELERİ VE EŞLERİ PROF. DR. ÜSTÜN DÖKMEN İLE BULUŞTU


ANSİAD üyeleri ve eşleri, ANTEV'in de katıkılarıyla ATSO'da yapılan seminerde Prof. Dr. Üstün DÖKMEN ile buluştu.

Yaklaşık 100 kişilik katılımcının bulunduğu seminerde Prof. Dr. Üstün DÖKMEN kendine has etkileyici üslubu ile “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim, Yaşama ve Çalışma Sevinci” konusunda bilgiler verdi, ve katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Seminerde; toplumsal ön yargılar, ötekileştirme, mobbing (psikolojik yıldırma) ve lider ile yönetici arasındaki farka değinildi.

ANSİAD ve BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ergin CİVAN’ın ve ANTEV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet HACIARİFOĞLU’nun da katıldığı seminerde, iş hayatında ve özel yaşamda karşılaşılabilecek sorunlar ve bu sorunların üstesinden nasıl gelinebileceği uygulamalı bir şekilde anlatıldı. Prof. Dr. DÖKMEN'e katılımcılar hep birlikte eşlik etti. Anlatılanların uygulamaya döküldüğü sırada ortaya çıkan kareler, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.


İnsanlar arası ilişkilerde unutulmaması gereken nüansın düşünceye değil, kişiye ve duygulara saygılı olunması gerektiğine dikkati çeken Dökmen, toplumumuzda kişileri rahatsız eden ve sıklıkla bahsedilen yaklaşımlara değinerek, "Televizyonda herhangi bir konu karşısında ağlamaya başlayan eşinize, 'buna ağlanmaz' diyorsanız, eşinizin duygularına önem vermiyorsunuz demektir. Yine ülkemizde yaygın bir şekilde 30 yaşını geçmiş olan kişilere özellikle bayanlara 'niye evlenmiyorsun' diye sormayınız. Ve de yakını vefat eden birine sanki ölen kişinin yaşına göre üzülmek gerekirmiş gibi, yakınının kaç yaşında olduğunu sormayınız. Bunlar gereksiz ve hatta patavatsızca sorulardır" şeklinde konuştu.


ANSİAD Başkanı Ergin CİVAN yaklaşık 5 saat süren seminer sonrasında Prof. Dr. Üstün DÖKMEN’e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan CİVAN, “Sayın Dökmen, akıcı bir üslupla bilgisiyle, görgüsüyle ve farklı bakış açısıyla yaşama sevincimizi tazeledi. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.