1. ANSİAD CUMHURİYET TENİS TURNUVASI BAŞLADI


ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle düzenlenen 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın açılış vuruşuyla başladı.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) ve Antalya Tenis İhtisas ve Kulübü (ATİK)’nün iş birliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın açılış vuruşuyla ATİK’te başladı. Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren ANSİAD Başkanı Akıncı, her alanda olduğu gibi sporda da başarılı bir Türkiye görmek isteyen Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonuyla harekete ettiklerini kaydederek, “Atatürk, sporda başarılı olmanın temelinde yatanları, ‘Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değerini anlamış olmak, ona kalpten sevgiyle bağlı olmak ve onu vatani görev saymak gerekir’ sözleriyle anlatmıştı. Biz de aynı vizyonla bu yıl turnuvamızı başlattık” dedi.

SPOR ÖNEMLİ BİR DİSİPLİN

Bedensel ve sosyal yeteneklerin gelişmesi adına etkinliği önemsediklerini kaydeden Başkan Akıncı, “Etkinliğimizin yıllar boyunca, bizden sonraki yönetimlerimizin de üzerine koyarak geliştireceği bir çalışma olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu. Sporun herkes için önemli bir disiplin olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Akıncı, “Spor, cumhuriyetimizin kuruluşundan beri gençlerimizin ve halkın yararına, Atatürk’ün geliştirilmesini ön gördüğü ve çalışmalar yürüttüğü bir alan. Bu yüzden de projeyi hayata geçiren arkadaşlarımı bu fikirlerinden dolayı kutluyorum” dedi.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

Destek veren sponsorlara teşekkürlerini sunan Akıncı sözlerini şöyle sürdürdü; “Ana sponsorluğumuzu üstlenen Topaylar Arçelik sahibi İlhami Sancar Topay’a, Bilfen Okulları sahipleri Abdullah Erdoğan ve Ayhan Erdoğan’a, Weber Yapı Kimyasalları Bölge Müdürü Mithat Özer’e, etkinliğe destek veren sponsorlarımız Ender Yapı sahibi Ender Kuzucu, Haciarifoğlu İnşaat sahibi Mehmet Hacıarifoğlu, Kaşpa Gıda sahibi Macit Günel, Sav Grup sahibi Ali İhsan Sav, Springfield Flowers sahibi Lütfi Göbüş ve Wagner Kablo sahibi Hilmi Ünsal’a ve Bahar Gurup yönetim kurulu üyesi Serkan Bahar’a vermiş oldukları maddi ve manevi destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

ÖDÜLLÜ TURNUVA

27 Ekim’de final etkinlikleri ile son bulacak olan turnuva, 18 yaş ve üzeri sporcuların katılımına açık olarak düzenleniyor. Sporcuların Kadınlar, Erkekler ve Çiftler kategorilerinde yarışacağı turnuvada Master Kadın ve Master Erkek kategorileri birincilerine 5 bin TL, ikincilerine de 2 bin 500’er TL ödül, Çiftler Kategorisinde Master Double ve Master Mix birincilerine 1.000’er TL ikincilerine de 500’er TL ödül verilirken, diğer kategorilerde yarışan birincilere 500’er TL ikinci olanlara da 250’şer TL ödül verilecek.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr  

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511