BAŞKAN KAN; 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN!


“İstiklal mücadelesinin en önemli mihenk taşı olan 30 Ağustos Zaferi’nin 96. yılında Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum.

Atatürk’ün de vurguladığı gibi bu zafer, milletimizin bağımsızlık sevdasının ve hiçbir zaman boyunduruk altında yaşamaya tahammül edemeyeceğinin en açık göstergesidir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de Atatürk ve silah arkadaşlarına layık olma sorumluluğu içinde aynı kararlılık ve inanca sahiptir.

Ulu önder Atatürk’ün toplumumuza hedef olarak koyduğu ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma’ ve ‘tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlık ile mümkündür’ düsturu, özgür, uygar bir refah toplumu olma mücadelesi veren Türk sanayicileri ve iş dünyası olarak bizlerin de en öncelikli görev ve sorumluluğudur. Ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğü karşısındaki güvencemiz Cumhuriyet ilkelerini özümsemiş yurttaşlarımız ve temelleri Atatürk ile dava arkadaşları tarafından atılmış olan Cumhuriyetin temel ilkeleridir.

30 Ağustos Zaferi, tarih boyunca, karşılaşılan tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde aşan büyük bir milletin zaferidir. Ülkemizin içerisinde bulunduğu zor günleri de aynı birlik ve beraberlik ruhu içinde aşabileceğimize yönelik inancımız da tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum.

M. Sadi KAN

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr  

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511

GSM: 0551 2079182