SERKAN OYAN: ‘FİNDEKS FİNANSAL GBT’NİZ’


ANTALYA, 22 ŞUBAT 2017

ANSİAD Ticaret Sektörü tarafından organize edilen ANSİAD 2’nci Kahvaltılı Toplantısı’nın konuğu, Akdeniz ve Ege Bölge Findeks Satış Yönetim Birimi Bankalar Koordinasyon Yöneticisi Serkan Oyan oldu.  

SERKAN OYAN: ‘FİNDEKS FİNANSAL GBT’NİZ’
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD)’nin kahvaltılı toplantısının konuğu olan Akdeniz ve Ege Bölge Findeks Satış Yönetim Birimi Bankalar Koordinasyon Yöneticisi Serkan Oyan, Antalya iş dünyası için ‘Güvenli Ticaretin Adresi Findeks’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Antalya Akra Barut Otel’de düzenlenen kahvaltıya, ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Ticaret Sektörü Başkanı Dr. Türker Gümüş, Findeks Akdeniz Bölge Banka Şube İlişkileri Danışmanı Ayşegül Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ANSİAD Üyesi iş insanları katıldı.

 

DOKUZ BANKA ORTAKLIĞI
Findeks’in kullanımı hakkında bilgi veren Oyan, “Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından hayata geçirilen Findeks, bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformudur. Findeks, finans sektörünün seni nasıl gördüğünün bir aynasıdır. Bir nevi finansal GBT’niz diyebiliriz” dedi. Kullanıcıların, Findeks’i kullanarak finansal durumunu ve itibarını kontrol altında tutabileceklerini kaydeden Oyan, “Buradan, bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerini, kredi notunu takip edebilir, finansal hayatınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Dünyada yaygın olarak kullanılan ve tüm sektörlerde itibar göstergesi olan finansal derecelendirme sonuçlarına hakim olabilirsiniz” diye konuştu.

 

UZMAN KADROLAR
Türk finans kurumlarından alınan bilgileri derleyen ve bu bilgileri Türkiye’deki tüm finans kurumlarının değerlendirmelerinde kullanmak üzere sunduklarını kaydeden  Serkan Oyan, “Dünyada bir ilk olan Findeks Karekodlu Çek Sistemi ile, çek üzerindeki karekod vasıtasıyla çek yaprağı ve keşidecinin çek ödeme geçmişi hakkında detaylı bir rapor alabilirsiniz. Findeks, ticaret erbaplarının, ticaret yaptıkları kişilerin güncel durumlarını inceleyerek daha sağlıklı iş yapmalarını sağlamak amaçlı bir platformdur” dedi. Risk rapor analizi ile 5 yıllık bir ödeme geçmişine ulaşılabileceğini sözlerine ekleyen Oyan, “Bu rapor oluşturulurken ülkemizdeki tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından alınan kredi kullanım ve ödeme performansı dikkate alınarak oluşturulur” diye konuştu. Toplantı, soru ve cevapların ardından, fotoğraf çekimiyle son buldu.

Toplantıyla ilgili detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511