KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT HAKAN TÜTÜNCÜ, ANSİAD KAHVALTISI’NIN KONUĞU OLDU


KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT HAKAN TÜTÜNCÜ, ANSİAD KAHVALTISI’NIN KONUĞU OLDU

ANSİAD BAŞKANI ABDULLAH ERDOĞAN:”HALKI SPORA YÖNLENDİRECEK ALANLAR YAPIN”

TÜTÜNCÜ:”ANTALYA’YA 9000 ADET BİSİKLET ALIYORUZ”

 Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ikinci dönem ilk kahvaltısının konuğu Kepez Belediye Başkanı Avukat Hakan Tütüncü oldu. İş insanlarının halkı spora yönlendirecek, halka sporu sevdirecek alanlar yaratın önerisi üzerine Başkan Tütüncü, Sağlık Bakanlığı’nın bisiklet kullanımıyla ilgili çalışmasını anımsatarak, “Bu proje çerçevesinde Antalya’ya 9000 adet bisiklet kazandırıyoruz. Halkımızı spor yapmaya, bisiklete binmeye teşvik ediyoruz” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ANSİAD ikinci dönem ilk kahvaltısının konuğu oldu. Akra Barut Otel’de yapılan kahvaltılı toplantıya ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, Antalya Gazeteciler Cemiyeti - Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, ANSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, ANSİAD Üyesi İş İnsanları katıldı.
“Kepez’den Antalya’ya Bakış” başlığında konuşan Kepez Belediye Başkanı Avukat Hakan Tütüncü, hem resmi hem gayrı resmi olarak Kepez’in Antalya’nın en büyük ve en kalabalık ilçesi olduğunu söyledi. Uzun yıllardır belediye başkanlığını yaptığı Kepez ilçesiyle ilgili bilgiler veren Başkan Tütüncü, şunları söyledi:

“Kepez’de resmi nüfus 510 Bin, gayrı resmi nüfus 550 Bin olarak ifade edilmiştir.370 kilometre geniş bir alanda 66 mahalle yer almaktadır. Göreve başladığımda Kepez, Antalya markasına katkı koyacak, Antalya’nın en kalabalık ilçesi olacak demiştim. Geçen yıllar zarfında Kepez Antalya’nın en kalabalık ilçesi oldu. Antalya’nın sentetik büyümesinde baş aktör olacak ilçenin dezavantajlarını avantaja çevirecek ilçe belediyesinin boyutlarını aşacak çok önemli çalışmalar yaptık. Çok önemli yatırımları ortaya koyduk. Şu anda birçok alanda kendini öne çıkarmış, kendinden emin bir Kepez var.”

Kepez’de yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında kısaca bilgilendirme yapan Başkan Tütüncü, toplantının interaktif olmasını istediğini belirterek, iş insanlarının sorularını yanıtladı.

Bir iş insanının Dokuma Projesi ne durumda sorusu üzerine bilgi veren Tütüncü, şöyle devam etti:

“Şu an 238 Bin metrekarelik yeşil alan halkın kullanımına açıldı. Bölgede yer alan eski binalara güçlendirme yapılıyor. Bildiğiniz üzere Dokuma’nın yeniden işlev kazanması konusunda ortak akıl çalışması yapmıştık. Bu çalışma, Türkiye’de örneği olmayan çok önemli ortak akıl çalışmalarından bir tanesidir. Dokuma alanına 5-6 farklı türde müzeyi peyderpey kazandıracağız. Bütün aklı dinleyerek, şehrin kanaat önderleriyle bir arada ortak akıl çerçevesinde çok iyi bir iş yaptığımız kanaatindeyim. Yıllar geçtikçe kıymetinin daha iyi anlaşılacağına inanıyorum.”

 

 

Yine bir iş insanının halkı spora yönlendirecek, halka sporu sevdirecek alanlar inşa önerisi üzerine konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“ Sağlık Bakanlığı’nın bisiklete yönlendirmekle ilgili çok güzel bir çalışması var. Biz de bu proje çerçevesinde 9000 tane bisikleti Antalya’ya kazandırıyoruz. 9000 bisikletin içinde ilçemiz için de kontenjanımız olacak ve halkımıza bisiklet kullandıracağız. Bu bisikletleri 2017’in ilk aylarında faaliyete geçireceğiz.”

Tütüncü, ilçede sporu iyi insan yetiştirmeye yönelik enstrüman olarak kullandıklarını belirterek, öncelikli amacımız çocukları, gençleri sporla tanıştırmak ve kendilerinin önemli olduğunu hissettirmektir” dedi

Çok yakında ilçede açılacak olan Türkiye’nin ilk akıllı hastanesi hakkında da bilgi veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ”Hastanenin tefrişatıyla ilgili satın almalar yapılıyor. 200 milyona mal oldu. Hemen yanına onkoloji hastanesi inşa edeceğiz. Yaptığımız ve yapacağımız pek çok nitelikli yatırımla sağlığında merkezi olduk” diye konuştu.

Kahvaltılı toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.