ALİ EROĞLU,TÜRKONFED BAŞKAN YARDIMCILIĞI'NA SEÇİLDİ


ANSİAD BAŞKANI ALİ EROĞLU, TÜRKONFED BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA SEÇİLDİ

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ANSİAD) ve Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Ali EROĞLU, İstanbul’da gerçekleştirilen Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TURKONFED) 11. Olağan Genel Kurulu’nda TURKONFED Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

Konuyla ilgili bilgi veren EROĞLU, “TÜRKONFED, temsil ettiği iş dernekleri ve şirketler dikkate alındığında, Türkiye’nin en büyük ekonomik temsil gücüne sahip bağımsız ve gönüllü sivil toplum kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır. Bu üye tabanı ile TÜRKONFED, toplam (enerji dışı) dış ticaretin yüzde 83’ünü gerçekleştirmektedir. TÜRKONFED üyeleri, tarım ve kamu dışı istihdamın yaklaşık yüzde 55’ini sağlamaktadır. Yapılan Genel Kurul’la Başkan Süleyman ONATCA görevi devrederken, Genel Kurul, Tarkan KADOOĞLU başkanlığındaki yeni yönetimi onadı.

 

Yapılan seçimde, teveccüh ederek şahsımı Yönetim Kurulu üyesi seçen Genel Kurul üyelerimize ve beni başkan yardımcılığına layık gören tüm Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra 3 sene boyunca Antalya’nın, Batı Akdeniz Bölgesi’nin ve Türkiye’nin kalkınması için daha yoğun şekilde Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü TÜRKONFED’de çalışacağız” dedi.

Çatısı altında, 22 federasyon ve 150 dernek bulunan 12 bin 500 iş insanı ve 30 bine yakın şirket barındıran TÜRKONFED’in 11. Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Çırağan Sarayı’nda yapılmıştı.