MEHMET GÜNAL:TURİZM ÇERÇEVE KANUNU ACİLEN ÇIKMALI


MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI DOÇ. DR. MEHMET GÜNAL ANSİAD’IN KONUĞU OLDU.

GÜNAL:”TURİZM ÇERÇEVE KANUNU ÇIKMADAN ANTALYA GELİŞEMEZ “

 Yaklaşan genel seçimler nedeniyle siyasi partilerin Antalya Milletvekili adaylarını ağırlayan Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) konuğu bu kez Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Antalya Milletvekili adayı Doç. Dr. Mehmet GÜNAL oldu.

MHP Antalya Milletvekili adayı Doç Dr Mehmet GÜNAL, ANSİAD olağan toplantısının konuğu oldu. GÜNAL, getirisi yüksek, yerli sektör turizm verilerinin artmasıyla ilgili Turizm Çerçeve Kanunu çıkmadan Antalya hiçbir konuda gelişemez, ilerleyemez” dedi.

 Antalya’da bir otelde düzenlenen toplantıya MHP Antalya Milletvekili adayı Doç Dr Mehmet GÜNAL, Antalya Milletvekili adayı Avukat Cengizhan GÖKÖZ, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi MHP Antalya Büyükşehir Meclisi Grup Sözcüsü Selçuk SENİRLİ, MHP Antalya  İl Başkan Yardımcısı Harun ÖZTÜRK, İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Aslıhan DİNÇER, ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, ANSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyesi iş insanları, partililer ve basın mensupları katıldı. Toplantı öncesi konuşma yapan ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, ülke olarak ilime, bilime daha fazla odaklanmamız gerektiğini belirtti. EROĞLU, ekonomimizi daha üst seviyeye çıkarmak için çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayarak, iş dünyası olarak sürdürebilir kalkınma beklentisi içinde olduklarını ve uzun soluklu bir ekonomik ekosistem yaratılmasının öncelikleri olduğunu kaydetti.

 Ekonomik Atılım Sanayiden Başlayacak

Toplantı moderatörlüğünü ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu’nun yaptığı toplantıda “7 Haziran Genel Seçimleri ve MHP” başlığında konuşan Doç. Dr.Mehmet GÜNAL, parti olarak hükümet olmaya hazır olduklarını, parti seçim programının hükümet programı taslağı niteliğinde hazırlandığını belirterek, Biz bu programı seçime yönelik değil, hükümet olmaya yönelik hazırladık ve hükümeti yönetmeye hazırız" dedi. GÜNAL, MHP olarak ekonomik atılımı sanayiden başlatacaklarını, ekonomiyi ve üretimi onarım programıyla işe başlayacaklarını da belirterek, yurt içi kaynakların yeterince kullanılamadığını, MHP olarak yatırım, üretim, ihracat sektörlerini dar bölgeli teşvikle işe başlayacaklarını dile getirdi.

Önceliklerinin toplumsal onarım ve huzurlu gelecek olduğunu dile getiren MHP Antalya Miiletvekili adayı Doç Dr Mehmet GÜNAL, 12 yıllık tahribatın onarılması gerekiyor” diye konuştu. Seçim beyannamesini beş ana taslak üzerinde hazırladıklarının altını çizen Günal, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Devlet reformu. Akıl tutulmasından, akıllı devlete geçiş yapılması gerekiyor. Yönetim reformu. Tüketen, üretmeyen, ithalata bağımlı, düşük kur yüksek faize bağımlı döngü ekonomisinden üreten ekonomiye geçiş. Yolsuzlukla mücadele. Bunun için bir kurul kuracağız. Dünyadaki sicilimizi temizleyeceğiz. Borç sarmalından çıkış projesi.Toplumsal ahlak ve kültürün yeniden tesis edilmesi.Yozlaşan kültür ve alt yapısını düzenleyecek bir takım önlemler alınması"

Hedef orta vadede bölgesel güç, uzun vadede küresel güç

MHP’nin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri hakkında iş insanlarıyla bilgi paylaşımında bulunan GÜNAL, şunları söyledi:

“2015-2019 yıllarını kapsayan birinci iktidar dönemi Türkiye’nin onarılmasını, çözülen milletin bütünleştirilmesini demokrasinin güçlendirilmesini sağlayacağız. 2016-2019 yıllarında, yıllık ortalama yüzde 5,2 büyüme ve 700 bin istihdam sağlayacağız. Dönemin sonunda 1,1 trilyon dolara, kişi başına milli gelir 13 bin 300 dolara, ihracat 238 milyar dolara erişecektir, istihdam 29,1 milyon kişiye ulaşacaktır. Orta vadeli hedefimiz 2019-2023 sonunda Türkiye’nin bölgesel güç haline gelmesidir. Bu kapsamda MHP iktidarında, ileri teknoloji kullanan, yüksek katma değer yaratan küresel ölçekte rekabet gücüne sahip üretim yapısı tesis edilecektir”

GÜNAL, Yıllık yüzde 6 ortalama büyümeyi hedeflediklerini belirterek,  İstihdam sayısını 33,2 milyon kişiye ulaştıracaklarını, uzun vadede ise Türkiye’nin küresel güç olmasını hedeflediklerini bildirdi.

Sanayiyle ilgili ciddi bir envanter çalışması yapılmalı

Doç Dr Mehmet GÜNAL, sanayiyle ilgili ciddi bir envanter çalışması yapılması gerektiğini belirterek, karar mekanizmalarında kullanılacak bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.

Türkiye’nin avantajlı olduğu alanlara öncelik verilmesi gerektiğini belirten GÜNAL, “Yüksek katma değerli ürünler üretmeli ve ihraç etmeliyiz. Sadece buzdolabı üreterek yüksek uygarlık ve refah seviyesini yakalayamayız” dedi

 Doç Dr Mehmet GÜNAL, MHP’nin milliyetçilik ve demokrasiyi ikiz kardeş olarak gördüğünü belirterek, “Demokrasiyi sadece siyasi rejim olarak görmüyoruz. Demokrasi, fikir, din,vicdan özgürlüğünün teminatı,aynı zamanda hayat tarzıdır.Sistemin demokratik olması sizi demokratik kılmıyor.Egemenliğin sahibi millet olmalıdır.Hukuk torbaya girdi.Kanun eliyle hukukun katledildiğini görüyoruz.Kanun devleti değiliz,tek adam devletine dönüştük” diye konuştu.

MHP Antalya Milletvekili adayı Doç Dr Mehmet GÜNAL, konuşmasının ardından iş insanlarının sorularını yanıtladı. GÜNAL, bir iş insanının “En pahalı enerji bulunamayan enerjidir. Enerji politikanız nedir? sorusunu  “İlgili Bakanlık’tan Milli Enerji Strateji Belgesi istedik, detaylı sonuç alamadık. Güneşten yeteri kadar faydalanamıyoruz. Bu alana odaklanacak çalışmalar tasarlıyoruz. Türkiye’nin geleceği açısından petrol/kaya gazıyla ilgili yapılan çalışmaları, araştırmaları takip ediyoruz. Türk Ticaret Enerji Birliği’ni kuracağız” şeklinde yanıtladı.

GÜNAL, yine bir iş insanının alternatif turizm hakkında görüşleriniz sorusunu ise “4 Mevsim turizm yapılacak kapasiteye sahip Antalya’da alternatif turizm yapmak demek; jeepe binip safari yapalım, dağa çıkalım demek değildir. Daha önceki konuşmalarımızda kent merkezinin Kepez üstüne kaydırılması, bölgede safari parkı oluşturulması ve doğal film platosu kurulması, Gündoğmuş’ta endemik bitkilerin tamamını içine alan bir turizm politikası oluşturulması önerilerini ifade etmiştik. Turizm çerçeve kanunu çıkmadan Antalya hiçbir konuda gelişemez, ilerleyemez. Turizm Bakanlığı’nın yapısını yeniden düzenlememiz gerekiyor. Turizm sektörü yerli. Kazandığımızın çoğu bizim. Turizmi daha fazla önemsememiz lazım” diye yanıtladı.

Gençlik Kolları Ülkü Ocakları Mıdır? Ülkü Ocakları MHP’nin bir örgütü müdür? sorusunu ise “MHP’nin gençlik kolları yoktur. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfıdır. Gençlik teşkilatı değildir. Devlet Bahçeli'nin MHP Genel Başkanlığı'na seçilmesiyle birlikte Ülkü Ocakları'nın yapısında da önemli değişimler başlamıştır. Geçmişten kalan bir algı yanılgısı var. Bu algı zamanla kırılacak. Belirtmek isterim ki Ülkücülüğümüz; Türk milletini en kısa yoldan en kısa zamanda modern uygarlığın en üst seviyesine çıkarmak; mutlu, müreffeh hale getirmek; bağımsız, özgür, kendi haklarına sahip bir hayata kavuşturmaktır.  Kişilere hürriyet, milletlere istiklâl başta gelen prensiplerimizdendir.” şeklinde yanıtladı.

Etkinlik sonunda ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, konuşmacı Mehmet GÜNAL’a plaket takdim etti. Konuşmacı Mehmet GÜNAL da ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU’na Torbadaki Hukuk adlı kitabını armağan etti.