İŞ DÜNYASI ŞEFFAF VE KATILIMCI YÖNETİM İSTİYOR


ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Belediye Başkanlarını kutladı.

İŞ DÜNYASI ŞEFFAF VE KATILIMCI YÖNETİM İSTİYOR

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde güven tazeleyen ve yeni seçilen Belediye Başkanlarını kutlayıp, başarı dileyerek, “Ortak paydamız Antalya'dır. Antalya ve bu kentin geleceği için katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı içinde her türlü desteğe ve işbirliğine hazırız” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Ali Eroğlu, demokratik kurallar içinde bir yeni seçim süreci daha yaşadıklarını ve halkın iradesine saygı duyulması gerektiğini belirterek, “Seçimler geride kalmıştır. Şimdi çalışmak, üretmek ve hizmet zamanıdır” dedi. Hangi siyasi partinin adayı olarak seçilmiş olursa olsun, hem belediye başkanları, hem de meclis üyelerinin parti rozetlerini bir kenara koymaları ve kent için çalışmaları gerektiğini vurgulayan Ali Eroğlu, şunları söyledi:

“Belediyecilik halka hizmettir. Belediye Başkanı, sadece kendisine oy verenlerin değil tüm kentin belediye başkanıdır. Her bireye ve her mahalleye eşit hizmet anlayışı içinde yenilikçi, hesap verebilir, bu anlamda şeffaf ve en önemlisi de başta STK'lar olmak üzere kent dinamikleri ile birlikte ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışını mutlak kılmaları en önemli arzumuzdur. Antalya yararına yapılacak her türlü projeye katılım ve destek vermeye hazır olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakmak, bu kentte yaşayan her bireyin ortak aklı olmalı. Bu vesile ile güven tazeleyerek yeniden, ya da ilk kez seçilen Belediye Başkanlarımızı bir kez daha kutluyor, başarılar diliyoruz.”