RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIZ!

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!


19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!
ANSİAD ‘İŞ FİKRİ’ YARIŞMALARINDAN YATIRIMCI KARŞISINA


BASIN BÜLTENİ                  

2017 / 23

ANSİAD ‘İŞ FİKRİ’ YARIŞMALARINDAN YATIRIMCI KARŞISINA

Girişimcilere uluslararası ek yatırım ve networking fırsatı sunan, dünyanın en büyük "Melek Yatırımcı Ağı" Keiretsu Forum Türkiye'ye kurumsal üye olan ANSİAD, Girişim Tarama Toplantıları'nı Antalya’ya taşıdı.

Bölge ekonomisine “Melek Yatırımcılık” kavramlarının öğretilmesinde gönüllü ve potansiyeli olan melek yatırımcı adaylarını girişimcilerle buluşturmak adına, girişimcilik ekosisteminin en önemli ayağını oluşturan Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), Keiretsu Forum ortaklığında bir etkinliğe imza attı. ANSİAD Girişimcilik Günleri kapsamında gerçekleştirilen ‘İş Fikri’ yarışmalarında startuplarını tamamlayan 6 proje ‘Melek Yatırımcılar’ ile buluştu. İş fikirlerini yatırımcılara sunan 6 proje sahibi girişimci, iş insanları, mentörler, yatırımcılar ve ‘Melek Yatırımcı Ağı’ üyesi iş insanlarıyla projelerini buluşturarak projelerine katkı sağladı. Toplantı Başkanlığını ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadi Kan’ın gerçekleştirdiği toplantıya, Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Can Methson, Keiretsu Forum Üyeleri & Melek Yatırımcıları, Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tunç Özgül ve IHS Kurumsal A.Ş Kurucusu Emre Sayın, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Melek Yatırımcı Mustafa Talat Sözen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Hasan Ulaş Yıldırım, Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği (YÖRSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Ersuna, Antalya İşadamları Derneği (ANTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Musa Saraç, Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Barutçu, Keiretsu Forum Üyeleri Orçun Açan ve Nezih Hacıalioğlu katıldı.

BAŞARILI ÇIKTILARIN SONUCUNU ALIYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadi Kan, “ANSİAD Girişimcilik Komitesi olarak, çalışma ve etkinliklerini 12 aya yaydığımız Girişimcilik Günleri’ni, bizimle birlikte 4 üniversite ve 20’ye yakın dış paydaş ile yürütüyoruz. Bu etkinliklerle üniversite öğrencilerini ‘Fikir Kapmları’ ile fikirlerine katkı koyacak şekilde destekliyor, aldığımız başarılı çıktıların sonucu olarak bugün,  Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ve Keiretsu Forum olarak demoday etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz” dedi. Kan, “Kasım 2016 yılında Keiretsu Forum İstanbul’a kurumsal üyelik gerçekleştiren ANSİAD, Antalya’da oluşturulan “Melek Yatırımcı Ağı” temsilciliğini de üstlenmektedir. ANSİAD Girişimcilik Komitesi 2017 çalışma hedefleri içerisinde yer alan etkinlikte, startuplarını tamamlamış, farklı endüstri ve sektörlerden altı girişim sunumunu bugün gerçekleştirecektir” diye konuştu.

ANSİAD GİRİŞİMCİLERİ PROJELERİNİ ANLATTI

ANSİAD Girişimcilik Günleri, ‘İş Fikri’ yarışmalarında startaplarını tamamlayan 6 projenin sunumunna ilk olarak 2016 ANSİAD 14. Girişimcilik Günleri ‘4. İş Fikri Yarışması’ birincisi Sultan Aras’ın ‘Misol Ameliyat İpliği Üretim Firması’ ile başlandı. Mühendis Sultan Aras ve Proje Üyesi Ufuk Elibüyük’ün gerçekleştirdiği sunumda, kök hücre ile modifiye edilen ısırgan otu liflerinden ameliyat ipliği projesi anlatıldı. Ardından, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi AKGİM’in, TÜBİTAK1601 projesi kapsamında düzenlediği “Fikir Çatısı Proje Yarışması” birincileri Kemal Sığırcı, Emir Yiğit, Hakan İlhan’ın Türkiyedeki e-Spor severlere medya ve ürün tedariki sağlamak için planladığı e-SporTurkiye.com sunumu gerçekleştirildi. Antalya Teknokent A.Ş.’nin bünyesinde startup aşamasındaki projelerin sahipleri, Solitsan Mühedislik Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Barış Açıkgöz’ün ‘Lityum İyon Akü Paketi Tasarımı ve Üretimi’ projesi ve yüksek hızda ve doğrulukta görüntü işleme yöntemi ile çalışan ‘Tohum Sayma Makinasının’ fikir sahibi Hakan Aktaş sunumları gerçekleştirildi. ANSİAD 13. Girişimcilik Haftası kapsamında ‘Fikrimden Girişim Çıkar’ sloganıyla yola çıkılan ve 2015 yılında düzenlenen ‘3. İş Fikri Yarışması’ birincisi, 2016 yılı ‘4. İş Fikri Yarışması’ üçüncüsü Çağdaş Kızıl, ‘Grafen Temelli Enerji Depolama Ürünleri’nin sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak, 2014 ANSİAD 12. Girişimcilik Haftası, ‘2. İş Fikri Yarıçması’ birincisi Dr. Hasan Basri Savaş’ın ‘Deselürize ve Demiralize Kemik doku Matriksi Elde Edilen Hastalarda Doku Grefiti Olarak Kullanımı’ projesinin sunumu yapıldı. Kapanışta konuşan ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadi Kan, “Bir demosunu gerçekleştirildiğimiz etkinliği sonbaharda Keiretsu Forum ile birlikte ‘Girişim Tarama Toplantıları’ olarak Antalya’ya taşıyacağız” dedi. Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Can Methson, “Antalya’dan bu denli güzel projelerin çıkması bizi heyecanlandırdı. Beklentilerimizin çok çok üzerinde fikirler ve çalışmalar olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki yıllarda Antalya adına daha güzel etkinlikelrde buluşacağımıza inanıyor, ANSİAD’a bize bu fırsatı sunduğu için teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından final sorularıyla etkinlik sona erdi.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr  

 

 08062017

ANSİAD 23. AKDENİZ TOPLANTISI- TÜRKİYE CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

ANSİAD 10. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ DENİZ BAYKAL

ANSİAD 10. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU DENİZ BAYKAL - KANAL D- 2017

ANSİAD 10. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU DENİZ BAYKAL - NTV- 2017

ANSİAD 10. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU DENİZ BAYKAL - HALKTV- 2017

ANSİAD 10. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU DENİZ BAYKAL - CNNTÜRK- 2017

14.04.2017 ANSİAD 5. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU ÇETİN OSMAN BUDAK OLDU

28.02.2017 ANSİAD 4. OLAĞAN TOPLANTISI'NIN KONUĞU MENDERES TÜREL OLDU

23.12.2017- ANSİAD'IN DEVLET OKULLARINDA AKUSTİK İYİLEŞTİRME PROJESİ TANITILDI

ANSİAD TEMEL EĞİTİME DESTEK PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI


ANSİAD TEMEL EĞİTİME DESTEK PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

ANSİAD'ın 11.olağan toplantısında, 19.01.2007 tarihinde başlatılan Temel Eğitime Destek Projesinin final sunumu yapıldı. Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, ANSİAD üyeleri ve okul müdürlerinin katıldığı toplantı, ANSİAD üyelerinin proje için pilot olarak seçilen 7. Eğitim Bölgesinde bulunan 18 okulda gerçekleştirdiği çalışmaların sinevizyondan izlenmesiyle başladı. 

Antalya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ANSİAD arasında yapılan protokolle 2006-2007 ve 2007-2008 eğitim öğretim yıllarını kapsayan ve Antalya ili 7.Eğitim Bölgesi okullarının pilot olarak seçildiği Ansiad Temel Eğitime Destek Projesi başarıyla tamamlandı. 50 Binin üzerinde gecekondunun bulunduğu Kepez Bölgesindeki 18 okulda gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları tamamlanarak, Okul Hamiliği Projesi sona erdi. ANSİAD üyeleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak çalışması sonucu 7. Eğitim bölgesindeki 18 okulun ihtiyaçları belirlendi ve ANSİAD üyeleri tarafından giderildi.

Proje Sorumlusu Orhan Şenoğlu, yapılan çalışmaların sonuçlarını şöyle anlattı: "Bu proje ANSİAD eski başkanı Sn.L.Hilmi ÜNSAL döneminde 2007 Ocak ayında başladı. Kepez ilçesindeki 18 okulda çocukların eğitime olan bakışı değişti. Çocukların birbirleriyle kavga edip, Milli Eğitim Müdürünün makam aracının taşlandığı okullar bugün sanat ve sportif faaliyetlerle adından söz ettiyor. Hamiliğini yaptığımız 18 okulda toplam 25 bin öğrenci ile 600 kadar öğretmen görev yapıyor. Okulların bazılarında tuvaletler çalışmıyordu. Kapılar kırıktı, resim, müzik odaları yoktu. Boya badana ihtiyaçları vardı. Bütün ihtiyaçların listesini yaptık. Kısa sürede bütün ihtiyaçlar giderildi. Belediyeler ile işbirliği yaparak, bahçelerin asfaltlanmasını sağladık. Müzik ve resim atölyeleri yapılınca İl Milli Eğitim Müdürlüğü de öğretmen tamalarını gerçekleştirdi. Çocuklar resimle, müzikle, sanatla ve sporlar ilgilendikleri için okullardaki kavgalar azaldı. Bu okulların atmosferi değişti. Örneğin 80.Yıl İlköğretim Okulu'nda 4 yıl önce Milli Eğitim Müdürünün makam aracını taşlayan, kavga eden, cam kıran öğrenciler şimdi flüt çalıyor, şarkı söylüyor, futbol takımları derece alıyor. Okullarda son derece iyi bir eğitim veriliyor." Bu bölgede yoğun göçten dolayı okul sorunlarının da olduğunu belirten Şenoğlu şöyle devam etti: "20 Bin kişinin yaşadığı Masa Dağı'nda tek bir okul bile yok. Bu bölgede yaşayan çocuklar kilometrelerce yürüyüp uzaklardaki okullara gitmek zorunda kalıyorlar. Antalya sadece sahilden ibaret değil. Antalya'nın Kepez bölgesini tanıyan yok."

Daha sonra kısa bir konuşma yapan ve ANSİAD üyelerinin elinin değdiği okulların sportif ve kültürel faaliyetlerdeki başarısının artığına dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay şöyle dedi: "Antalya, Türkiye'nin 80 ilinden göç alan bir kent. Kepez bölgesindeki bir okulda 10 öğrenciye nerelisiniz diye sorduğumda her biri farklı bir şehirden geldiğini söyledi. Yoğun göçten dolayı eğitimle ilgili sorunlar da vardı. Öğrenci velilerinin birçoğu da okuma-yazma bilmiyordu. Bu problemi çözmeye çalışırken Ansiad ile okul hamiliği projesi yapıldı. Ansiad'ın onarıp ihtiyaçlarını karşıladığı okullarda biz de öğretmen atamalarını yaptık. Sosyal ve sportif faaliyetleri geliştirdik. Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde bu okullarda sosyal projeler gerçekleştirdik. Bu okullarda eğitim gören toplam 40 başarılı öğrenciyi Anıtkabir'e ve Çanakkale'ye götürdük. Burada milli duyguların geliştirilmesine katkıda bulunduk. Ayrıca bugüne kadar hiç tiyatroya gitmeyen çocuklar vardı. Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğinde 20 bin çocuğu tiyatroya götürdük. Aile eğitimine önem verip, okuma-yazma bilmeyen anne ve babalara yönelik olarak 11 okuma-yazma kursu açtık. Yine o bölgedeki 69 zeki çocuğu OKS ve ÖSS sınavlarına hazırladık. Sportif faaliyetlerin geliştirilmesine katkıda bulunduk."

Daha sonra kürsüye gelen Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Yıldırım UÇAR da bu tür projelerin okullardaki şiddetin önlenmesine de katkıda bulunduğunu söyledi. Okul hamiliği projesinin örnek bir proje olduğunu anlatan Uçar, "Bu proje ile çocuklar, sanatla, sporla meşgul oldukları için şiddetin önlenmesine de katkıda bulunuldu. Okullarımız güzelleştikçe çocukların okula sevgisi ve saygısı artar. Velinin de bakışı değişir. Onun için bu yapılanlar çok önemli" dedi.

Uçar, konuşmasını tamamladıktan sonra okul hamiliği projesini gerçekleştirip eğitime destek verdikleri için ANSİAD Başkanı Ali Rıza AKINCI'ya ve Orhan ŞENOĞLU'na Vali Alaaddin YÜKSEL adına teşekkür plaketi verdi.destek.doc
protokol.doc

ANSİAD TANITIM FİLMİ- 2017